| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si eram cu prietenii mei la poarta (la 4 de mine ) si tata a trimis.o pe bunica mea sa ma cheme in casa era ora 22:30 si eu m.am suparat pentru ca erau si copii de 9 ani care nu ii cheama niciodata. Eu mereu plec prima. Ce sa ma fac?. Si asta nu este tot... Am intrat in casa m.am dus sus sa ma schimb si a aparut el si mi a spus "ti am spus sa nu mai intarzii?, dati pantalonii jos acum, du te in pat si asteapta ma o sa iti dau o trosneala bine meritata! " de frica m am dus la mine in camera mi am dat pantalonii jos si m. am asezat in pat, el a venit si mi a aplicat 20 de curele la fundul gol si a zis " dute la colt o sa stai acolo 2 ore in picioare cu mainile sus apoi o sa iti mai trag cateva " plangand m am dus dupa doua ore a venit si mi a tras cateva palne peste fund si peste fata si a zis ca data viitoare o sa patesc si mai rau. Ce sa ma fac mi au ramas si basici!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani esti foarte mica sa stai noaptea afara dupa ora 9, si apoi, daca ti s-a spus sa intrii in casa devreme, de ce ai intarziat?
Ai meritat bataia la poponet!
Data viitoare nu sa respecti hotararea bunicii si sa intrii in casa la ora la care ti se cere, fara sa mai dai vian pe alti copii, ca nu-s aia parintii sau bunicii tai.
Trebuie sa intelegi un lucru: nu-i problema ta la ce ora intra alti copii in casa, daca-i cheama parintii ori ba, pentru ca nu stii daca ei manaca bataie ori nu, dar tu manaci atunci cand nu asculti.
Daca esti fata desteapta, pe viitor nu mai iesi din cuvantul bunicii!

| mihai69 a răspuns:

Dacă povestea de mai sus e reală, ar trebui să cauți un consilier de la Protecția copilului și să-i povestești și lui (ei).
Pentru tine: nu te mai lua după „copii de 9 ani"; ăia nu-s ai părinților tăi! Ei fac ceea ce părinții LOR le permit. Dacă le permit, pentru că de cele mai multe ori, nici măcar nu le pasă ce fac odraslele lor. Ceea e cu mult mai rău! Așadar, caută pe viitor să asculți; nu ți se cere să muți munții, totuși.

| Bibibii a răspuns:

Gretta am rezolvat deja problema. Eu nu sunt catelusul lui fac ce vreau si cand vreau asa ca am discutat cu el : daca o singura data mai imi spune ce sa fac plec de acasa si punct, iar daca o singura data mai da in mine sun la protectia copilului, eu am gresit ca nu l am pus la punct pana acum. Iar bunica nu are niciun drept asupra mea e un **** si ea si el deci dai dracu de handicapati.