| Biankaa_Maria_1997 a întrebat:

Am 14 ani si 173 cm inaltime. Sunt șanse sa mai cresc, având in vedere ca ai mei au 1.70 si 1.90?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Da,de obicei cresti pana la 18 ani chiar daca foarte putin.
La 1.90 nu cred ca o sa ajungi dar pe la 1, 78 cred ca poti sa ajungi.
Este doar parerea mea.
Succes!

4 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Depinde.
De obicei procesul de osificare se termină pe la 20-21.
Dacă vrei să mai crești, ai grijă la alimentație și la activitatea fizică. Poți face baschet, handbal, volei, înot.
O seară plăcută!

| WalleWalls a răspuns:

Bineinteles,fetele cresc si se dezvolta pana la 18 ani happy

| DenisaMuntean a răspuns:

Hei eu am 13 si 1.70 deci da laughing. si 51 de kg. Si ai mei au mama in jur de 1.67 si tata 1.80 si ceva. Eu spun ca vei mai creste dar daca nu vrei evita voleiul ^-^

| Biankaa_Maria_1997 explică:

Multumesc frumos tuturor happy @DenisaMuntean o sa il evit, vreau sa cresc pentru ca vreau sa încep modelling-ul mai incolo happy