| Giubby a întrebat:

am 14 ani si asi vrea sa imi fac o usoara barba de la perciuni un pic mai jos 1-2 cm.Cum asi putea sa fac asta?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Am purtat si eu destul timp acel stil de barba, acum mi-am lasat aproape toata barba sa creasca (exceptand partea de sub barbie)Daca ai destula barba incat sa iti lasi dai cu spuma, apoi iti faci iei spuma pe locurile unde vrei sa iti lasi barba, sau cum ti-o inchipui tu.Stai linistit,mie mi-a luat destul de mult timp,si mai am probleme si acum, si tot nu o fac cum trebuie, trebuie sa iti arate un om care poarta, care a purtat mult timp, nu unu care dabi se barbiereste de 3 4 ani(cum sunt eu dar mnah)

3 răspunsuri:
| alecsa91 a răspuns:

Ai putea incepe prin a invata gramatica si scrierea limbii romane...

| OnuOnulică a răspuns:

Salut,

Cel mai bine mergi la un salon si spui acolo cum vrei sa te faca. Ei iti vor arata niste poze iar tu trebuie sa alegi.

Succes!

| Aazra a răspuns:

Dacă îmi permiţi să întreb: cu ce scop ţi-o doreşti?
Iar răspunsul la întrebarea ta: nu te mai gândi la barba aia, că nu te razi de la 14 ani. Lasă părul facial să crească apoi îi dai formă, întreabă un bărbier dacă nu te pricepi. Nu încerca să o faci singur, du-te la cineva care se pricepe şi spune-i cum vrei să faci/ce vrei să faci.Îi păstrezi tu forma de-a lungul anilor dacă e.
SOLUŢIA: întreabă pe cineva cu experienţă în domeniu.