| andreimădă00 a întrebat:

am 14 ani si sunt la scoala in Italia.
Azi ma m loat la bataie cu un prost pentru ca a venit la mine injurandu ne si mi a dat un pumn in partea intima, eu ma m enervat si la m impins si prosti a cazut dar cand a cazut s a aruncat si a cazut peste un coleg..
A venit vaca aia care face curat si vazand ca p ala il crede un inger ne a loat pe amandoi si pe colegul ala si ne a dus la directoare..
Directoarea ne a scris pe catalog ce s a intamplat si ca daca se mai intampla ne cheama parinti....
Ok, (directoarea si a dat seama ca a fost mai mult vina lui).
Dar daca la sedinte i spun mamei si maine mi e frica cand o veni cea mai rea profa ca o sa i sune pe ai mei..
Oricum dupa ce am iesit de la scoala(pe asta il uraste cam toata scoala) toti mi au dat mie dreptate dar dupa asta a venit din spate si a sarit pe mine si ia m dat un cap in gura si acum are moxu rupt ce se poate intampla (eram la un km de scoala).
Ajutor dau runda!

Răspuns Câştigător
| AndyPeScurt a răspuns:

Ba, frate cand il mai prinzi (sa fii in afara scoli) si sa chemi mai multi sa te vada (in special fete poate agati si ceva happy )sa l chemi si sa i dai o mama de bataie de nu se vede happy
Bafta

3 răspunsuri:
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Se cheama autoaparare. nu e ilegal. dar trebuie sa dovedesti ca el te-a atacat primul si dupa aceea ai ripostat tu. trebuie sa ai martori sau alte dovezi.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Daca ai martori la primul atac ca el te-a atacat primul. ar fi util. pentru ca astfel se poate presupune ca si la al doilea atac te-a atacat el primul fizic. nu conteaza cine a injurat primul. ci cine a atacat primul.

| BubbleGummm15 a răspuns:

Pai Hei. Daca nu erai la scoala (cand l-ai lovit dupa ) nu are nici o legatura cu scoala..adica nu erai in terenul scolii, erai in afara scolii, deci asta o puteti rezolva voi, sau parintii. Sper ca te-am ajutat!