| JustMe9876 a întrebat:

Am 15 ani si as vrea si eu sa imi creasca barba mai repede am vazut multi care au barba la varsta mea dar eu am numai puf...cat mai multe idei cu putinta sunt sigur ca vreau deci sa nu imi ziceti sa ma mai gandesc...Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| PsihologDe14Ani a răspuns:

Am avut şi eu aceeaş problemă, până mi-a zis cineva că dacă dai cu lama pe faţă chiar fără să ai nimic va creşte, la mine a ţinut, acum nu ştiu dacă e o coincidenţă dar ai putea să încerci

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Asa numitul "par hormonal", respectiv cel din zona faciala (barbie, buza superioara), cel axilar si cel pubian este un par hormono-dependent.Du-te la un endocrinolog pentru o investigatie--- vei afla daca ai sau nu o problema de natura hormonala.

| darrio2007 a răspuns:

Va creste cu timpul.Nu inseamna ca daca ai barba devii automat si barbat.Te vei satura de ea toata viata.

| darrio2007 a răspuns:

P.S.Tipa din poza ta are barba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(-_-) Fiecare persoana se dezvolta in felul ei si in plus nu are cum sa-ti creasca barba asa prin minune, asteapta si va creste happy

| FastAndRelaxed a răspuns:

Nu ai cum sa faci sa-ti apara barba cand zici tu laughing fiecare om este diferit deci fiecare se dezvolta altfel nu-ti fa griji anul viitor iti vor aparea fire mie la 16 a inceput sa-mi creasca barba happy baftawinking a si colegii aia de care zici tu sunt inalti nu? Am un prieten care e mai mic cu un an decat mine si e inalt si are barba si mustata ambele destul de dese deci conteaza si cat de inalt esti.

| JustMe9876 explică (pentru FastAndRelaxed):

Eu zic ca sunt destul de inalt am 175 cm sunt mai inalt cu aproape 5 cm decat tata si mama deci...