| edy423 a întrebat:

am 16 ani si am vocea destul de groasa dar uneori vocea "urca" si se aude ciudatrolling on the floor). Stiu ca la varsta asta vocea mea se formeaza...Dar vreau sa stiu daca sunt exercitii prin care sa imi "finisez" vocea. Sa sune mai mult a bass.

1 răspuns:
| Felissa13Eden a răspuns:

Recita gama dimineata si urca de fiecare data cu cate un semiton, apoi coboara cu cate un semiton.
Varamio facea gargara cu apa de gura ca sa nu i se mai pitigaieze vocea.laughing
Dar e ceva normal, o sa ramana groasa pentru totdeauna daca asa o ai acum.