| LupuCenusiu a întrebat:

am nevoie de ajutor. Problema este foarte bizara. Deci bunica mea nu il suporta pe tatal meu si nu vrea sa mearga cu noi la munte (plecam duminica). Eu stau numai cu ea si dorm cu ea si mi-e foarte greu sa stau fara ea. Parintii mei nu prea stiu cum sa aiba grija de mine din moment ce nu stau cu ei... In fine, nu asta-i problema. Problema este ca mi se face foarte dor de bunica mea daca nu sunt cu ea. Deja imi vine sa plang cand ma gandesc ca nu o sa dorm noaptea din cauza asta... Problema este foarte serioasa. Nu mai vreau sa plang si nu ma pot opri. Va rog sa imi dati sfaturi sau ceva. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| FaraNume1245 a răspuns:

Incearca sa nu te duci, fa tot posibilul, daca iti doresti sa stai acasa. Absenta parintilor ti-a cam facut rau si cand o sa cresti o sa ai unele traume psihice, chiar daca, poate, mici. Daca nu poti sta acasa, nu ai ce sa faci. Noaptea aceea sigur nu vei dormi. Incearca macar sa te simti bine in compania parintilor tai, poate nu va fi asa rau, cine stie.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Alintatura prea multa

| millar a răspuns:

Pai eu cred ca in primul rand ai o problema din cauza apsentei parintilor si in al doilea rand incearca sa afli de ce tatal tau nu o suporta si incearca sa remeditezi problema ca sa poata merge si bunica ta... Ps cati ani ai?