| Gyganzie a întrebat:

am o micuță problemă : De anul acesta școlar am o colegă nouă in clasă (eu am 17 ani, ea 18, asta dacă are vreo impărtanță...), și faza e că ea n-are prieten/iubit, si am cam prins drag de această "fătucă "... :întrebarea este ce sfaturi mi-ați da ca să trec de la coleg la iubit?, nu știu cu ce să o "abordez " sad

Răspuns Câştigător
| lovegirl15 a răspuns:

Pai, poti intra tu in discutie cu ea, o poti intreba mai intai ceva legat de scoala si sa indrepti apoi discutia in alta directie, sa incerci sa ii afli hobby-urile, ce apreciaza ea la un baiat.
Daca esti mai timid, poti sa o abordezi pe facebook, poate fi un inceput bun pana mai prinzi curaj.
Dupa ce ajungi sa afli ce ii place, poate o intrebi daca nu vrea sa iasa cu tine la un suc, sau poate la o plimbare, ori la un film.
O sa vezi ca nu e chiar atat de greu, odata ce faci primul pas si intri cu ea in vorba, lucrurile vor veni de la sine. INcercati sa va cunoasteti amandoi mai bine si cine stie, daca descoperiti ca aveti lucruri in comun, treceti la urmatoarea etapa.
Daca vrei sa ti-o faci prietena, eu zic totusi sa actionezi cat mai repede, nu astepta sa sara alt iepure si sa actioneze el primul. Lasa timiditatea si inhibitiile la o pare si du-te si vorbeste cu ea.
Bafta!

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Invit-o in oras ca să va cunoasteti mai bine.

| SpeeD2001 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic de parte cu "invit-o in oras" mai bine o chemi pe la tine comanzi si tu o pizza *** ceva si vorbiti acolo desfaci o sticla de vin, si spune-i si tu ca o placi daca zice nu ai belit-o daca zice da atunci bravohappy