| Daniel_Alex_1998 a întrebat:

am o prietena buna, pe care am inceput sa o plac.Am incercat sa o fac sa inteleaga asta... nu zice nici nu nici da... si nu stiu ce sa fac sa mai incerc sau nu, pentru ca nu as vrea sa ca o stresesz pe tema asta. va rog ajutor! dau funda!

Răspuns Câştigător
| ThatsTheSpirit a răspuns:

Ești sigur că știe? S-ar putea să fie mai "clueless" de felul ei și să nu își fi dat seama, mai ales dacă spui că sunteți prieteni buni. Poate crede doar că ești prietenos și ești atașat de ea ca de o amică. În cazul acesta, ar trebui să fii mai direct. De exemplu, ai putea să o chemi la un suc sau la un film, sau așa ceva, și să îi spui în față ce simți. Cine știe, poate va vrea să ieșiți împreună în continuare și să deveniți mai mult decât prieteni. Dacă ești 100% sigur că s-a prins și că sentimentul nu este reciproc, atunci ar cam trebui să renunți, să nu mai insiști aiurea.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa se intampla cand fetei nu-i spui direct, ramane o dilema: nu te-a inteles sau te-a refuzat? Repeta incercarea, dar fii concret si direct!

| FOTOmodel99 a răspuns:

I-ao incet... daca nu zice nimic inseamna ca e timida si totodata si ea te place, daca observi ca te cam evita inseamna ca ori ii displaci ori ii e frica sa-si arate sentimentele
Afla care e cea mai buna prietena a ei si vorbeste cu ea spune-i sa discute cu fata pe care o placi pe aceasta tema, poate va scoate ceva de la ea..eu zic sa nu renunti prea usor deoarece eu cred ca fata e doar timida, nimic mai mult, sper ca te-am ajutat.

| BadLara a răspuns:

Fetele şi lăzile cu bere se apucă de fund...