| ColacMarius a întrebat:

am o problema, am 15 ani si imi place de o fata care are varsta de 12 ani... I-am spus de doua ori ca o plac, dar ea pare sa fie nesigura daca si ea simte ceva pentru mine... Prietenii mei spun sa o chem pe afara, sa discut cu ea mai mult... Dar imi e frica sa nu o dau in bara, ce imi sugerati? Sa mai astept ceva ani? :/

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este inca prea copilita pentru o relatie stabila chiar si de prietenie pura. Vezi ce zice si ea si in functie de raspunsul primit te poti orienta ce sa faci in viitorul apropiat. Daca reusesti sa discuti cu ea mai amanuntit incearca sa afli daca are rost sa astepti sa mai creasca. In caz contrar orienteaza-te catre o alta fata mai apropiata ca varsta.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

E foarte mica. La varsta asta fetele sunt nestatornice. Si ai putea avea probleme cu parintii ei.
Poti sa o scoti la plimbare, dar nu ii mai spune nimic. Las-o pe ea sa vada daca se simte bine cu tine.
Parerea mea este sa cauti una mai catre varsta ta.