| NoNamePlayer a întrebat:

Am o problema. Deci eu sunt atras cat de fete cat si de baieti, mai bine inteles sunt un Bi. Problema e ca am un prieten foarte bun in care am incredere totala. Si ma gandesc sa-i spun oare acest lucru ori nu, si daca va afla ca sunt un Bi posibil nu vom mai fi prieteni, Va rog un sfat si fara glume.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu vad de ce i-ai spune asta. laughing Nu sti niciodata ce fel de persoana e si cum abuzeaza de asta. Depinde, vrei ca toata lumea sa afle sau vrei gen sa stie 2-3 persoane mai apropiate? Daca nu te deranjeaza posibilitatea ca lumea sa afle, spune-i.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul ala se poate transforma in secunda doi in portavoce si sa zica la toata lumea. Sau ii mai zice unuia si ala la altii. N-ai de unde sa stii ce fel de om este sau cum de la o cearta sa se trezeasca vorbind. Mai bine tine pentru tine.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Tot ce vei spune poate fi folosit impotriva ta, asa ca ai grija ce si cui spui. Tine astfel de intimitati pentru tine si nu uita ca traim intr-un stat profund homofob si in care subiectul sex, sexualitate si diversitate sexuala este unul tabu.

| SARKAN a răspuns:

Frate trebuie sa tii in minte un lucru Romanii sunt oameni f conservatori adica ei chestiile acestea tabu nu prea le inghit asa usor.Mai bine incearca sa-l iei pe departe poate iti poti face o idee de cum va reactiona

| Cosmin1983c a răspuns:

Sfatul meu este sa nu ii spui. nu esti bi. iti plac fetele da in acelasi timp te excita sau ai in cap ca ai incerca si cu un barbat. mai asteapta sa vezi raspunsul