| Enake a întrebat:

Am o profesoara noua de franceza,si ne-a predat azi o lectie...n-am prea inteles.A predat "Futur",si ne-a dat niste terminatii (ai,as,a,ons,ez,ont),dupa care ceva de genu avoir-aur-Tu auras, asta n-am prea inteles ce este...si mai sunt,cu "ser,ir,devr" etc,imi poate explica cineva cum sa folosesc acestea, si imi poate da o propozite ca exemplu? Multumesc!

3 răspunsuri:
| TeckTonik997 a răspuns:

Notre pul in votre cur, atat stiu pe franceza, nu cred ca te ajuta...

| Enake explică (pentru TeckTonik997):

Cu glume d-astea am fost dat eu afara de la gradinita...

| Andreea1923 a răspuns:

Nici nu exita cuvintele astea in franceza laughing) sfat: cauta pe google translate