| narny a întrebat:

ce inseamna caninii lungi si ascutiti si cum as putea sa-i fac mai lungi?

Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

:-) Bine, atunci caninii ascutiti inseamna ca esti ambitioasa.

3 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Nu ai cum sa modifici cresterea dintilor. Despre semnificatie... hmm, poti sa crezi ce vrei!

| narny explică (pentru pufulescu):

Vai, multumesc.

| PeFuga a răspuns (pentru narny):

:-) Bine, atunci caninii ascutiti inseamna ca esti ambitioasa.

| PeFuga a răspuns:

Caninii au rol in sfasierea alimentelor. De aceea sunt ei ascutiti. Daca vrei sa ii faci si mai ascutiti decat ii ai, poti merge la stomatolog si sa ii ceri sa iti puna o fateta pe canini pentru a ii face putin mai lungi. Sau poti sa ii faci sa fara mai lungi printr-o interventie numita gingivoplastie/gingivectomie, care inseamna ca se taie putin din gingia care acopera dintele pentru a il face optic mai lung.