| Comandocip a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o problema...recent am implinit 18 ani s idupa cu mstiti pentru a mai primi alocatie trebuie sa depui nu sti uce doc la secretariat...bun eu am facut acest lucru dar tot nu am mai primit alocatia..deci ce pot face pentru a indrepta acest lucru?

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Mergi la agentia de plati din orasul tau (pentru Bucuresti: agentia de plati si inspectia scoliala, str Ion Campineanu) cu adeverinta ca esti eleva (o iei de la scoala) si copie dupa buletin si mai ai acolo de completat o foaie.stai linistita ca primesti absolut tot din urma.

| Comandocip explică (pentru PrecioussGirl):

Si bun ...acum ca sunt in vacanta ce fac? daca ma duc la mine la scoala gasesc pe cineva? adica la secretariat se lucreaza si vara?

| PrecioussGirl a răspuns:

Asta nu stiu. Suna si tu la secretariatul scolii.

| AtateaConditii a răspuns:

Trebuie sa te duci la Agentia de Plati din orasu tau cu adeverinta care dovedeste ca inca esti la scoala pe care o iei de la secretariat si te duci acolo si completezi un act si gata. Si nu uita ca banii se primesc dupa o luna, deci daca de exemplu ai facut actele in mai( si sa zicem ca ai primit deja banii pe luna mai) in iunie nu ii primesti decat in iulie, asa e legea:l.