| SmQaLeXuTzz a întrebat:

asta seara m-am certat cu cel mai bun tovaras al meu dintr-o prostie, el a plecat cu 2 fete si a zis sa-l astept 2 minute, in timpul asta eu am plecat cu 2 baieti de acolo, si dupa 2 minute ma sun "Unde esti?" Eu "De ce" a mai repetat odata unde sunt, dat eu tot acelasi raspuns l-am dat...si s-a suparat rau, cica nu asa face un tovaras si ca nu mai am ce vorbii cu el...
Vi se pare ca am gresit?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Da... trebuia sa-l astepti,asa fac prietenii si trebuia sa-i raspunzi la intrebarea "Unde esti". El credea ca esti pe unde te-a lasat atunci, ca nu te vede, nu s-a asteptat ca prietenul sau sa-l abandoneze asa.
Eu unul cred ca ai gresit, mai bine iti ceri scuze. S-a suparat si are dreptate. Nu se face asa ceva. O sa te ierte daca iti ceri scuze, doar sunteti prieteni.

4 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

De ce ai plecat daca ti-a zis sa-l astepti? Si de ce nu i-ai zis unde esti cand te-a intrebat?

| SmQaLeXuTzz explică (pentru Diiana232997):

Pentru ca mi s-a parut aiurea ca aplecat cu acele fete, si la a doua intrebare nu stiu ce sa raspund... de prost, cred ca nu am gandit pe moment...acum nu inteleg ce o fi fost in capul meu.

| syd2 a răspuns:

Buna.
Ai gresit si inca tare, trebuie sa-ti ceri scuze, el te va ierta daca este un tovaras adevarat.

| alexander911s a răspuns:

O să-i treacă, cere-i scuze. Dacă este un "tovarăş" în aderăvatul sens al cuvântului.