| IDKg a întrebat:

Astazi m-am imprietenit cu un grup (gasca) si inainte sa ne ducem acasa am stabilit sa ne imprietenim pe Facebook deoarece nu eram toti din acelasi oras. Faza este ca in acel grup era si o fata (draguta) big grin cu care m-am inteles foarte bine.Le-am dat add la toti, dar ea a fost singura care a respins cererea. Eu am un profil mai simplu fara prea multe postari si fara poza de profil cu mine asa ca am mai insistat dandu-i si mesaj cu "sunt x, ne-am intalnit azi etc", dar nimic sad ...ma gandesc ca poate fi o neintelegere. Ea nu este din orasul in care locuiesc si prietenia pe Fb era singura modalitate de a mai tine legatura...Ce ar trebui sa fac? dau funda pentru cea mai buna parere happy

Răspuns Câştigător
| Dia007 a răspuns:

Eu iti propun sa ai rabdare. Daca intr-adevar iti place fata, trebuie sa devii activ. Asta inseamna sa interactionezi cu ceilalti din grup (gasca) si te va observa. Daca te va place, ori te va adauga ea pe Facebook, ori, mai tarziu (inca o data, acorda-i timp, stiu ce spun), ii dai add din nou si va vedea lucrurile diferit. Acorda-i sansa sa-si formeze o parere solida/buna despre tine.
Exista news feed-ul in care ei ii vor aparea postarile prietenilor vostri comuni. Da comenturi faine si te va observa.

1 răspuns:
| Daiana01 a răspuns:

In acel moment cand v-ati intalnit poate a fost draguta si va inteles bine dar poate ea doar nu a vrut sa te respinga sau ceva de genul si nu mai vrea sa tina legatura cu tine acum.
Poate ar trebuie sa il intrebi pe un prieten care o cunoste si sa o intrebe de ce nu ti-a dat accept sau de ce te respinge. Nu am alte solutii, imi pare rau dar totusi succes si bafta!