| RaspunsuriBune a întrebat:

Salut, TPU. Azi vin cu o întrebare mai. specială laughing. Ştiu că iubitele ţi le faci prin vrăjeală. Multă lume şi multe fete îmi spun că sunt frumos şi chestii, dar problema la mine e că n-am tupeu şi vrăjeală. Cine mă poate îndruma spre această cale minunată? laughing) La chestia asta clachez. Ştii că poate pare ciudat ce întreb, dar... that's it. big grin

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Prima regulă și cea mai importantă e să n-o asculți pe tipa de mai sus.
Din moment ce îi vei spune unei fete că o placi, tot misterul și toată tensiunea dintre voi se va transforma într-un mare căcat.
Ai nevoie de tupeu, nu de vrăjală. Vrăjală e chestia aia când îi zici tot felul de complimente stupide cu tentă sexuală probabil.
Tupeu vei avea atunci când vei realiza că n-ai nimic de pierdut abordând o fată. Ai văzut-o, o placi, te duci la ea și îi vorbești. Cu cât vei aștepta mai mult, cu atât vei dezvolta mai multe scenarii proaste despre ce s-ar putea întâmpla, când de fapt, ai doar de câștigat. Orice femeie va aprecia că te-ai dus la ea și i-ai vorbit, că ai remarcat-o dintre celelalte. Du-te la ea, vorbește-i și fii cât mai serios și sigur pe tine.

| Roxx15 a răspuns:

1.nu ar trebui sa iti faci iubite la vrajeala =]]
2. daca placi o fata fa-ti destul curaj in cat sa ii spui ce simti si daca tot spui ca fetele spun ca esti frumos si chestie, o sa te placa si ea si puteti fi impreuna
3.tot ce trebuie sa faci e sa spui ce simti si sa vezi ca va fi usor

| CC13 a răspuns:

Foloseste regula de 3 secunde. Nu, nu aia in care scapi ceva pe jos si ridici pana "sar" microbii pe ea, cealalta. Daca vezi o fata care iti place, ia decizia s-o abordezi in 3 secunde. Cum spune cineva mai jos, cu cat astepti mai mult, cu atat o sa-ti faci mai multe scenarii in cap despre cat de prost o sa mearga si despre cum n-o sa aveti ce vorbi. Poate merge, poate nu, dar daca nu incerci n-ai cum sa reusesti. Plus ca, daca zici ca fetele-ti zic ca esti frumos "si chestii", n-ar trebui sa ai problema.