| BlackStar99 a întrebat:

Cum am 15 ani si intru la liceu o sa se tina Balul Bobocilor.
Intrebarea este:Ce se intampla la bal? Cum ii acolo? Trebuie sa merg cu partenera sau ce?
Nu prea le am cu balurile si ma tot tem sa nu o dau in bara.
Va rog sa ma ajutati.Multumesc.

11 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Balurile,in majoritatea cazurilor se tin in cluburi, deci te imbraci pentru club.Nu iti trebuie partenera, pentru ca nu e ca in filme.Tu duci acolo, te imbeti si faci ca nebunu' pe acolo.Asta e povestea balurilor.Ce e in plus e faptul ca si unii mprofesori o sa fie beti. In afara de asta, o sa fie chestia cu miss si mister. Daca consideri ca esti potrivit, poti sa te inscrii si poate castigi.
O zi frumoasa!

| BlackStar99 explică (pentru LarissaMouse):

Nu mersi.In concursurile acestea sunt alesi aia care injura mai bine si fetele cu sani si fund mare.

| Furti a răspuns:

Pai balul meu s-a tinut intr-un club, nu prea mi-a placut caci eu nu prea le am cu petrecerile...
Banuiesc ca se va tine un concurs la care vor participa cate doi elevi de la fiecare clasa (miss si mister), muzica va fi zgomotoasa, veti avea cateva gustari (nu te astepta la feluri de mancare, vor fi ceva prajituri si chestii de rontait), poti vorbi cu oricine iti doresti insa banuiesc ca lumea se va organiza in grupuri, de obicei cei ce sunt din aceeasi clasa, mai rar cei ce se cunosc din generala.
Din pacate nu prea e ca in filme, gen te duci tu la o colega din clasa imbracat la patru ace cu un buchet de flori in mana pe care i-l dai si zambesti.dar o poti face big grin
La mine, cel putin, ne-am intalnit cu totii in fata clubului si am asteptat sa ne dea drumu sa intram.
Nu prea vad ce ai putea face sa o dai in bara, eu am stat cam 3/4 din toata seara pe o canapea si ma intrebam ce fac aici...si mi-am amintit ca sunt aici pentru cei din clasa.
Na, banuiesc ca veti dansa, veti mai vorbi intre voi(insa cu muzica aia tare pe fundal cand veti tipa veti avea senzatia ca va soptiti ceva...)
Cam asa o sa fie...iti dau totusi un sfat, nu te imbraca in pantaloni trei sferturi si un tricou, ia-ti totusi ceva mai elegant.

| Sociopat a răspuns:

Cel mai neserios lucru din viata unui adolescent.Toti se duc sa faca impresie buna, adica sa se imbete ca porcii/vacile si sa fie considerati cool si de gasca pentru ca fac asta.De asemenea o sa se suga **** in baie si o sa se fumeze iarba in afara clubului, prin spate, locuri cat mai ferite.

| BlackStar99 explică (pentru Sociopat):

Deci ca in generala?

| deliqventa13 a răspuns:

Nu e cine stie ce.De exemplu, la Balul Bobocilor de la mine a fost destul de fain.Concursul de Miss&Mister Boboc s-a tinut la caminul cultural, a venit Shift si a fost frumos. Apoi am fost la un club unde am dansat pana pe la vreo 1 noaptea

| BlackStar99 explică (pentru deliqventa13):

De-ar fi toate asa...
Se alegeau la intamplare perechile?

| deliqventa13 a răspuns (pentru BlackStar99):

Care perechi? La club sau la Balul Bobocilor?

| BlackStar99 explică (pentru deliqventa13):

La Balul Bobocilor

| deliqventa13 a răspuns (pentru BlackStar99):

Nu mai stiu asta...

| Mrme a răspuns:

Deci, la balul bobocilor poti chema pe cine vrei tu (prieteni, iubita...) dar sa fie apropiati de varsta ta. Pebtru a invita pe cineva va trebui sa platesti, adica si tu trebuie sa cumperi biletul(eu am dat cam15-20 de lei). O sa fie concursul miss si niste profesori care sunt in juriu o sa anunte castigatorii dupa un numar de probe si apoi veti dansa pana la o anumita ora, maxim 23:00. Si cam asta, nu e ca in filmele siropoase cu voturile din partea colegilor sau altceva, in prima parte daca nu ai concurat la miss/mister o sa fii spectator si iti veti sustine colegii.