| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Maine dau un test de verificare a lecturii pentru cartea "De veghe in lanul de secara", iar profa de romana nu ne-a zis prea multe in privinta intrebarilor. Stiti cumva vreun set de intrebari pentru verificarea lecturii (in general) sau a dat vreunul dintre voi un asemenea test si imi poate spune cam ce intrebari se pot da? Dau FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Un profesor are la dispoziție un număr nelimitat de întrebări. Citește cartea, notează ideile principale, personajele, câte ceva despre fiecare, acțiunile principale, și orice-ar fi, te vei descurca. Dacă ai citit, vei ști, că doar la carte se vor referi întrebările.