| RangerJ a întrebat:

Recent am inceput sa ma "antrenez" cu 2 tonfe zdravene pentru auto-apare. Este ilegal daca bat pe cineva in scop de auto-aparare? Ce daune pot sa provoc cu ele? Stiu niste miscari destul de devastatoare care pot rupe pana cuiva care sa in pozitie de aparare cu mainile.

Mentionez ca am 4 tonfe: 2 din lemn facute maunal si 2 facute din metal acoperit cu cauciu/plastic, eu ma antrenez cu cele din metal.

5 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

In Romania s-au gandit niste dementi ca apararea trebuie sa fie la fel de puternica precum atacul, nu mai mult.Deci ai grija ce faci chiar si in curtea ta... tara cu legi idioate.
Si fara alea este de ajuns sa nu te mai atace ala si tu sa dai in continuare cu pumnul si risti sa te arzi.

| Laurentizyu a răspuns:

Nu te mai prosti, nu este bine ca sa te bati. poti avea probleme mari,! si daca distrugi ceva nu cred ca este de bine nu? mai bine cauta un joc ceva, gen gta!

| RangerJ explică (pentru Laurentizyu):

:O? Ai citit bine intrebarea? Auto-aparare in viata reala nu jocuri.

| MrBlack321 a răspuns:

Nu-i nimic daca bati in auto aparare...eu practic MMA si in cl. A saptea i-am rupt din bataie pe 2 colegi si am avut un punct la purtare care mi-o fost sters la sfarsitul anului
happy

| gorgonosul a răspuns:

Pai eu fac qwan ki do si stiu si eu cate de astea devastatoare.Deci nu cred ca e ilegal daca le folosesti sa te aperi!