| cezara14 a întrebat:

Stie cineva o dieta de slabit eficienta pe care a incercat-o cineva? Va rog incerc sa slabesc si nu pot. Ajutati-ma! dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Narccii a răspuns:

Pai cea mai eficienta dieta ar fi sa faci sport minim o ora pe zi dimineata si seara de exemplu te trezesti dimineata pe la 8:00 alergi jumatate de ora, in parc si seara la fel! Si nu manaca dupa ora 18:00, inainte de ora 18:00 poti sa mananci o salata simpla si atat...Dar ca sa nu iti fie foame dupa 2 ore din nou. Salata ta trebuie sa contina : 100g de piept de pui, 100g Branza feta preferabil, 2 rosi 2 catraveti, sare salata verde. Sper ca te-am ajutat funda happy!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| Vladii a răspuns:

Sport, faci sport.

| cezara14 explică:

Pai sunt fata am 13 ani si 9 luni am 1.60m si 68 kg