| aly a întrebat:

Sunt in clasa a9-a si vreau sa ma hotarasc cam de acum ce facultatea voi urma si normal ce cariera.Eu sunt la un profil de mate-info la unul dintre cele mai bune licee din tara si ma descurc destul de bine la info(am avut media 9, printre putinele din clasa mai mari de 7 chiar daca nu fac meditatii ca restul clasei). Engleza stiu la nivel mediu franceza foarte bine, o boaba de germana si ma descurc foarte bine si la romana.Intrebarea mea este.Ce m-ati fatui sa aleg intre o facultate de informatica (de preferat in strainatate) sau Academia de politie sau S.R.I in Romania.

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Du-te la universitate la matematica informatica. Esti la mate-info simplu nu iti va fi usor daca nu te apuci de o pregatire sa faci ceva in plus.

| aly explică (pentru T0T):

Pregatire la ce?

| T0T a răspuns (pentru aly):

La informatica.

| aly explică (pentru T0T):

Da si eu ma gandeam sa fac, dar putin mai tarziu. Unde mi-ai recomanda sa ma duc la facultate Romania, Franta sau Anglia? franceza stiu f bine

| T0T a răspuns (pentru aly):

Anglia ar fi mai bine, dar oricum si facultatea din Romania e foarte buna, dar daca stii franceza mai bine ca engleza poti merge in Franta.