| AlexAnonim2603 a întrebat:

Sunt la liceu, profil stiinte-sociale, ce facultate as putea urma dupa, iar dupa ce job mi.as putea gasi dupa (destul de bine platit, sper)?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Profilul la liceu nu conteaza. Poti face absolut orice facultate doresti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent de tipul liceului terminat daca ai promovat bacalaureatul, poti urma cursurile oricarei facultati care activeaza in tara noastra. Vocatia ta este cea care iti poate indruma pasii catre facultatea care ti se potriveste pentru a deveni un bun specialist. Doar asa poti spera ca prin studii asidue sa acumulezi cunostintele necesare pentru a deveni un bun specialist care sa poata emite pretentii de a fi platit bine/corespunzator. Succes!

| AlexAnonim2603 explică (pentru corbulalbrosu):

O facultate care se bazeaza pe materiile din acest profil. La asta ma refeream.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AlexAnonim2603):

Iti va fi cu atat mai usor sa-ti insusesti si sa acumulezi cunostintele de nivel superior cu cat profilul facultatii urmate este mai apropiat de profilul liceului terminat. Probabil ca o facultate cu specific de relatii publice sau marketing ar fi cel mai indicat de urmat in cazul tau. Succes!