| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un urat... nici o fata nu s-ar uita la mine pur si simplu asa ma vad eu si cei din jur (asa cred), simt ca vreau sa mor ...nu mai am de ce sa traiesc doar la ganduri din astea imi sta gandul
Fourteen years.

13 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Aş putea să-ţi scriu de ce gândeşti prost şi să te încurajez, dar degeaba. În situaţii de genul totul pare un stereotip şi oricum nimic din ce ţi-aş zice nu te-ar ajuta.

http://e-psihiatrie.ro/depresia/

Informează-te despre subiect. Răspunsurile sunt la tine. Nu la alţii.

| AtateaConditii a răspuns:

Cei care sunt urati in adolescenta se fac frumosi la maturitate. Daca ai caracter poti cuceri si cea mai frumoasa fata. Ps: mai aranjeaza-te si tulaughing.

| sappy a răspuns:

Tu chiar esti un om trist, reduci totul la ceva asa simplu, deschide ochii si du-te la tarfe si nu-ti mai plange atata de mila!

| T0T a răspuns:

Eu nu sunt urat si sunt single ca tine laughing Da fq nu sta de frumusete ci sa poti sa atragi fetele prin modul de a fii. Acum ma rog nici sa fii sub orice critica de urat ceea ce nu cred ca e cazul la tine.

| AirănMeidăn a răspuns:

Poti imbunatati parerea celorlalti despre tine si modul in care te percep prin imbracaminte, par, lucruri de genul

Mie imi place de un baiat dupa care nu se uita mai nicio fata, si m-a facut sa il plac pur si simplu prin caracter

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Interiorul contează (bine, si fizicul puțintel big grin)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
nu spunea asa ceva nu cred ca te considera cineva urat fiecare din noi suntem frumosi in felul nostru si cine ne accepta ne accepta asa cum suntem totusi iti recomand vizita unui psiholog/psihiatru ca sa nu suferi de depresie.
O zi buna.

| TanteMarianne a răspuns:

In puii mei in continu vorbesti numai de acest lucru. uite iti mai zic pentru a2a oara. daca ai majoritatea defectelor din cantecul asta (dar bubele tale cam au cosuri pe fata de exemplu) atunci chiar esti ciudat si urat. cantecul :
https://www.youtube.com/watch?v=N84F3xi3jEc

doi la mana tu spui ca nici o fata NU S-AR UITA la tine si ca tu CREZI ca ceilalti te cred la fel.
tu doar crezi lucrurile astea, nu sunt dovedite. si chiar daca nici o fata nu se uita la tine, care-i problema o sa te insori si tu la un moment dat, nu-ti fa griji.
si scuze ca-ti zic, dar cred ca ai spus deja de 10ori ca esti urat si toata lumea te uraste blabla blabla bla.
inspira 1 2 exipira 1 2 3, calmeasa-te fitil ca altfel ti-o cam iei.

| stefyy234 a răspuns:

Eu una sunt topita dupa cel mai urat baiat din scoala, crede-ma. Nu e deloc un Fat-Frumos, nu e popular, si nici baiat de bani gata nu e, dar m-am indragostit de caracterul lui, de felul cu imi schimba starea de spirit de cate ori vorbeam cu el, de felul cum ma facea sa rad, sa uit de toti si de toate in preajma lui. realizeaza ca nu toate fetele se uita doar la frumusete sau popularitate. Asa eram si eu inainte, pana a aparut el si mi-a schimbat total parerea. Nu am mai vorbit cu el de un an si jumatate, si in timpul asta am cunoscut ogramada da baieti chiar frumosi, dar pe cat de super aratau ei, tot in preajma lui ma simteam mai bine.

Cea mai mare greseala pe care o faceti voi, baietii care sunteti respinsi de fete, este ca nu oferiti oportunitati ca fetele sa va cunoasca si partea interioara. Nu te duce la o fata direct si filtreaza cu ea. Du-te la ea si vorbeste-i ca simplu coleg/amic, si arata-i cat de tare poti fii. Dupa o perioada poti trece la chestiuni mai delicate. Daca te refuza nu e sfarsitul lumii, pur si simplu nu te considera potrivit. Chiar daca tu o placi la nebunie, si crezi ca ar fi mai fericita cu tine decat cu orice baiat din lume. nu de demoraliza!

Nu stiu daca te-am ajutat cu ceva. stiu ca mai toata lumea iti zice ca nu e nimic, ca doar nu ai gasit persoana potrivita, dar nu te ajuta cu nimic. Stiu, cam acelasi lucru ti l-am zis si eu, dar am incercat putin sa intelegi ca lucrurile nu stau chias asa rau cum le vezi tu. big grin

| Cutezatorul a răspuns (pentru stefyy234):

Foarte frumos din partea ta

| stefyy234 a răspuns (pentru Cutezatorul):

Serios? big grin

| Mateescu_Dragoş_1996 a răspuns:

Dar oare de ce nu apare aici in topic o fata care sa-i spuna lui Cristi:,,-Vreau sa te cunosc...cred ca esti un baiat deosebit si indiferent cat de urat ai fi cred ca prin caracterul tau ma poti face fericita"? O astfel de fata cu o astfel de gandire intr-o asemenea conjunctura ar fi incomparabil mai benefica pentru Cristi decat toate incurajarile astea superficiale.

| Emanuelone123 a răspuns:

Nu esti singur si eu sunt in situatia ta.