| alooooooooooo1111 a întrebat:

happy
Suntem suntem in cel mai prost secol am prins cea mai proasta generatie de oameni pe unde merg toata lumea vb de P.a de P...a se cred smecheri ne batem ca niste animale nu-mi vine sa cred ce ghinion am avut de m-am nascut in generatia asta...
Sunt un baiat cu capul pe umeri respectos nu imi place sa ma iau de oameni sa-i bat sa ma dau smecher
dar vorba aia omul cuminte n-are noroc
omul cuminte e luat de prost...
Problema mea este urmatoarea nu stiu sa ma bat am frica sa dau cu pumnul m-am invatat sa las de la mine mereu adica daca imi zice cineva cv sa-l las in pace
dar m-am saturat toata lumea ma ia de prost fiindca nu am tupeu sa dau in cineva
eu as avea tupeu dar imi este frica, ca o sa ma fac de ras
acum sunt urmarit de un baiat sa ma bat cu el incerc mereu sa ma feresc sa merg pe alta strada si deocamdata n-am dat ochii cu el dar cand o sa-i dau sigur ma iau la bataie cu el...
voi ce ziceti sa fac? puteti sa imi lasati un link cu lupte sa invat cv...

4 răspunsuri:
| xFluing a răspuns:

Fii atent cum stau lucrurile

Injuraturile au existat din totdeauna si traind intr-o lume fara injuraturi ar fi prea sintetic si nenatural. Cat despre bataie, daca nu iti place sa te bati eu zic cel mai bine te feresti si nu provoci pe nimeni. Pana la urma e si vorba aia: "Cel mai destept cedeaza primul"

| alooooooooooo1111 explică (pentru xFluing):

Dar daca cedez ma ia de prost...

| xFluing a răspuns (pentru alooooooooooo1111):

Acuma mi-am dat seama, nu mi-am ales bine cuvintele, mai bine invata ceva de auto-aparare ca sa poti sa il confrunti, intr-un fel indirect, gen sa ii folosesti propria greutate impotriva sa. Ai putea invata arte martiale care te-ar ajuta in astfel de cazuri.

| alooooooooooo1111 explică (pentru xFluing):

Pai la mine in oras nu sunt oameni care sa te invete...
de unde sa invat? crezi ca pot invata de pe youtube?