| AndyDanger a întrebat:

Salut tpu.Tocmai ce am intrat in clasa a 9a si e super.E si mai super deoarece am cunoscut o fata de care sunt atras. Vorbim destul de mult,cand fac cate o gluma ea rade de fiecare data sau daca gluma nu e decenta imi zambeste,am mai vorbit cu ea ce ii place, si comunicam amandoi.Cand vorbesc cu ea ma uit in ochii mei si o ascult cand incepe sa vorbeasca.Acum am o intrebare.Ce as putea face ca sa trec la pasul urmator? Sa ii zic ca o plac,sau sa o invit undeva? Sau daca imi puteti spune ce sa fac ca sa imi spuna ea asta, dar stiu ca e destul de dificil.Am avut o intamplare in generala destul de urata,in care i-am spus unei fete ca o plac,a spus nu,si a fost exact aceeasi situatie,ne intelegeam bine,radeam, si de cand a spus nu numai eram asa buni prieteni.Multumesc anticipat si dau funda!

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Au spus nu, pentru ca nu voiau sa treaca de pragul unei amicitii, invit-o undeva si da-i timp, vezi ce semne iti da si ea

| OoBunnyoO a răspuns:

Invit-o in oras. Daca iti spune nu, macar stii ca nu mai trebuie sa iti pierzi timpul cu o persoana cu care nu ai nicio sansa.