| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare ciudat ca un țigan să asculte rock în loc de manele?

12 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Muzica e pentru oricine. Opera nu este muzica pentru intelectuali, iar manelele nu sunt doar pentru tigani sau needucati. Oricine are dreptul sa asculte ce-i place. Nu mi se pare ciudat ca un tigan sa asculte rock. Sunt unii cu gusturi bune, se pare.

| AlleSss a răspuns:

Bună. Sincer, chiar nu. Am întâlnit romi de genul şi pot spune că sunt oameni cu un caracter minunat. Nu este nimic ciudat, fiecare are drepul să asculte ceea ce îi place, e o alegere bună din partea sa.

| GdX a răspuns:

NU. Ei nu sunt oameni? Asculta ce vor. Numai la televizor vezi ca persoanele de etnie rroma asculta manele. Este perfect normal ca omul sa asculte ce doreste indiferent de etnie, rasa, culoare.

| Drimmero a răspuns:

Nicidecum, tot oameni sunt si ei. Nu trebuie sa fie neaparat tigan ca sa asculte manele. Cunosc o tipa atat de inteligenta si de deschisa la minte, asculta rock ''Motorhead'', e tiganca... dar jos palaria pentru ea!

| OldSoul a răspuns:

Dar ce ma? Tiganii nu sunt tot oameni?
Nu au si ei dreptul sa aleaga?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, dar asta doar pentru ca majoritatea tiganilor de care am dat erau manelisti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta.i blasfemie!

| Neberius13 a răspuns:

In calitate de rocker, orice fiinta umana ii bine venita sa asculte muzica zeilor.

Răspuns utilizator avertizat
| NyctophobicGhost a răspuns:

De cand a plecat Salam sa concerteze in alte tari, trebuie sa ne asteptam la multe ciudatenii din partea...etniilor de culoare.
Sa-ti scoti sabia din portbagaj pe Bocelli sau sa tai lacat la bomfaier, e o performanta demna de filmele lui Scorsese.

| Galea_Bianca_2000 a răspuns:

Evident ca nu! Gusturile nu se discuta si mai important, OAMENII SUNT EGALI INDIFERENT DE RASA, RELIGIE, SEX etc.Fiecare are libertarea de exprimare, libertatea de a alege si nu ar mai trebui sa fim atat de rai.

| Saskia818 a răspuns:

Nu, nu e nimic ciudat fiecare om are dreptul sa aleaga ce ii place
toti suntem oameni, fiecarui om ii place altceva.
Sunt romanca dar ador muzica araba, e ceva ciudat in asta?