| FaraLegi a întrebat:

Voi pleca in Italia si pe biletul de intoarcere scrie ca avionul pleaca din Italia catre Romania la ora 9. Ora 9 a Romaniei sau a Italiei?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Daca pleci din Romania este ora Romaniei, daca pleci din Italia este ora Italiei, evident. In cazul tau e vorba de ora 9 din Italia.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ora de plecare/sosire este intotdeauna a aeroportului respectiv. Deci cand pleci din Romania, e ora Romaniei, cand pleci din Italia este ora Italiei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mereu pe bilet e ora tarii din care pleci