| Skynox a întrebat:

Vreau sa ma lamuriti ceva. Eu, primesc din jocuri mult paysafe carduri de 25 lei. Si le bag si eu mai departe in jocuri. Intrebarea mea este... Pot face un 'card' in care sa primesc banii? Am auzit ca au altii si nu stiam ce si cum... Cum pot face si eu un card? Am inteles ca nu primesti toata suma, ci numai N%... Scuzati-mi romana de balta.

4 răspunsuri:
| Skynox explică:

Ştiu, pe mine, mai clar, mă interesează:
1) Cum pot face acest 'card' în care primesc coduri paysafe şi pot încarcă cardul, după care să scot banii.
2) Mai trebuie altceva? Trebuie să te duci la o banca, ceva? Sau trebuie doar completat un formular X? Dacă mă puteţi ajuta detaliat.

| Skynox explică:

Nu contează +18/-18 am şi eu părinti, dacă n-aţi citit clar. Vreau un 'card' care-°l pot incarrca cu coduri paysafe de sume diferite, după care sa-i scot.

| HoriaHH a răspuns:

Pai din cate stiu poti sa-ti faci un card de debit pentru care nu trebuie sa platesti ...asta daca ai sub 18 ani. Totusi iti trebuie acordul parintilor cred.

Si da, trebuie sa mergi la o banca.

Informatiile astea nu sunt sigure dar incearca sa te interesezi de un card de debit daca ai sub 18.

| MihaiCatreTPU a răspuns:

Păi. Trebuie să ai minim 18 Ani ca să-ți faci un card, sau îți poate face un părinte, la jocuri este o setare, ori pe steam ori pe site-ul lor, unde îți scrii informațiile cardului. Si acolo o să-ți intre banii, dar dacă nu ai 18 ani, doar părintele îți poate extrage banii din cont. Sper că te-am ajutat. big grin