Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2783615intrebari
Kurtmann
Ultimele intrebari
Cadouri USB - USBmania
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
29 Oct
SATI 309.921AFISARI
172.260VIZITE
155.972V. UNICI
3 Februarie 2012
maditzha intreaba:

Salut TPU vreau si eu niste statusuri de dragoste prietenie gelozie invidie etc. Fundita pentru cele mai multe si frumoaste

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    3 Februarie 2012 15:48
    MerryLina a răspuns:

• Imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt

Iti spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!

Sa ai grija cum t porti cu mine` daca` mai vrei s` tin la tine`! K sunt prea dulcee` cum m` port cu tine`, n`am aere ca sh tine`

Heyyy`, strange`ma in brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa`

0 sa-mi intelegi problemele la timpuu` potrivit!

Imi pare rauu`, dar n`am pret! T simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!

N`ai curaj s` ma lasi, s` traiesti fara mine`! K nu` poti s` respiri, atunci cand eu nu` sunt langa tine`!

M`am schimbat sh pot visa acum ! Nuu` mai vreauu` s` cer, voi obtine` oricum !

Sh nu`mi pasa d nimic! Imi traiesc viata dup` bunul meu plac

Frumusetea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.

Mi`e dor s` te privesc fara s` spun nimic . Mi`e dor s` numar secundele un pic cate`un pic

Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea sh`ai umplut doru` din inima mea

Nuu` mai visa frumos, realitatea este rece

Ne este d` ajuns acest sentiment ascuns, n tine uniti p amandoi sh suntem doar noi

De atat barfa m`am intoxicat, dar s` stii` ca 0muu` nebarfit e 0m ratat

Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`!

Eu nu` cred in tacere, nu` vreauu` s` taci!

Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` sh s` castigi !

În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă , iubită si amică . poate lumea crede că sunt sora ta mai mică , fără să stie că eu pentru tine sunt unică.

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

●Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar. ●

xD | invidia doare =). sunt prea tare b-) ! |
    #. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

.Oricine are dreptul sa fie prost , dar unii abuzeaza de acest privilegiu`...

• 4 Aprilie 2012 18:03
    AndrewsSka a răspuns (pentru MerryLina):

Da

- Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 19 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 26 Aprilie 2012 21:24
    LarissaMouse a răspuns:
  • 3 Februarie 2012 15:47
    MerryLina a răspuns:
  • 3 Februarie 2012 14:29
    Bemineever a răspuns:
    Daca te doare inima du-te si bea "Vitamina DRAGOSTEA",Dragostea este ca o joaca in care trebuie sa stii cum si cind sa mergi,Pentru multi am fost un oarecare,da` pentru tine am fost cer, pamant, luna si soare! >big grin
  • 18 Decembrie 2012 18:05
    Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
    Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
    ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
    Proverbe 22:24-25
    cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
    2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
    Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
    Luca 6:31
  • 3 Februarie 2012 14:33
    Traf1cantD3Caram3le a răspuns:
  • 30 Aprilie 2012 19:34
    CamiiBăă a răspuns:
    Sa nu iti fie frica de moarte, nu doare la fel ca viata.
    Păr fals, unghii false, ţâţe siliconate. Şi voi fetelor vreţi un bărbat adevărat?
    Respectaţi-vă părinţii. Ei au terminat şcoala fără Google şi Wikipedia.
    Unul dintre cele mai frumoase cadouri, pe care ni le-a putut oferi viaţa a fost copilăria fără Internet!
    E ciudat cum o persoana iti poate sfarima inima si tu il poti iubii in continuare cu toate bucatile ei sfarimate.

Dar-ar naiba dragoste in tine ca te tii numai de mine...
    Fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta.
    "Nu acum! mai apoi" - cea mai periculoasa boala, care mai devreme sau mai tarziu va ingropa toate visele tale impreuna cu tine.
    Una din cele mai frumoase senzatii din lume este sa stii ca cineva este fericit multumita tie.
    -Eu vreau ca noi sa murim in aceeasi zi! - Bunelule, INCETEAZA!
    El: -nu trezi fiara din mine! Ea: - nu mi-e frica de burunduc!
    Nu contrează cît de puţin durează un moment fericit, pentru ca amintirea acestuia durează toată viaţa!

Nu rîvni spre ideal... pentrucă cineva îţi adoră defectele.
    Fata: Ce preferi, şatenele, brunetele, blodele sau roşcatele? Băiatul: Prefer să fie inteligentă!
    Inourat... se prevad precipitatii sub forma de lacrimi.
  • 21 Iunie 2012 14:28
    Adelina004 a răspuns:
    Iubirea mereu raneste indiferent ce fel de iubire e!
  • 8 Mai 2012 22:01
    Ana1234567123 a răspuns:
    Daca iubirea cere sacrificiisunt dispus/a sa îndur
  • 8 Aprilie 2012 14:31
    ReflexxD a răspuns:
    1. Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali. – F. M. Dostoievski
    2. Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu…. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva. – Rainer Maria Rilke
    3. Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete. – Emil Cioran
    4. Iubirea este cea mai inalta fericire la care poate ajunge omul, caci numai prin ea cunoaste ca el e mai mult decat el insusi, ca e una cu totul. – Rabindranath Tagore
    5. A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie. – Antoine de Saint-Exupery
    6. Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger. – Victor Hugo
    7. Vrei sa fii iubit, iubeste! – Seneca
    8. Iubirea este singura datorie pe care o cunosc. – Albert Camus
    9. Intamplator, oricine poate iubi. – F. M. Dostoievski
    10. Eu m-am nascut ca sa iubesc. – Sofocle
    11. Iubeste putin cel ce poate spune prin cuvinte cat iubeste. – Dante Aligheri
    12. Cauta iubirea cu inima, nu cu capul. – Mark Twain
    13. Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate in care ne putem ajuta unul pe celalalt. – Euripide
    14. Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor. – La Rochefocauld
    15. Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
    16. Dragostea arata omului cum ar trebui sa fie. – A. P. Cehov
    17. Iubirea! Este aripa daruita de Dumnezeu sufletului pentru a urca la el. – Michelangelo Buonarotti
    18. Iubirea este arhitectul universului. – Hesiod
    19. Dragostea e ca focul, daca n-o intretii, se stinge. – M. I. Lermontov
    20. O dragoste apusa e ca un vulcan, niciodata nu poti zice ca a trecut pericolul de a izbucni din nou....
  • 4 Aprilie 2012 18:04
    AndrewsSka a răspuns:
    1000 sa te iubeasca
    100 sa te doreasca
    10 sa te vrea
    1 sa te ia
  • 4 Aprilie 2012 18:07
    AndrewsSka a răspuns:
    Imi spuneai ca ma iubesti, dar in final s-a dovedit a fi o minciuna.Acum eu sunt cu altul si tu stai si te uiti cu limba scoasa afara din gura.
  • 7 Iulie 2012 17:15
    asdfghjkl a răspuns:
    • Zambesc`! Nu regret`! Nu am gresit`.am iubit`! il iubesc:X si am simtit!`; x

:X`! [ Si cu toate astea stiu ca gresescblushing`Dar te iubesc la nebunieday dreaming` Fara tine sunt un nimeni`rolling eyes` /

Zambeste`! Tu esti tot Ce am mai bun`[]

Daca n`ai fi tu. mi-ar ramane gol sufletu! |

El nu sup0rtă să mă vadă plângând `! Îmi spune că sunt un înger, iar îngerii nu plâng `! :-x`

Şi inima mea de copil îndrăg0stit, va fi a ta pentru t0tdeauna `! // Te iubesc `! :-x`

Să ştii că te iubesc oricum, oricum ai fi `! :-x`.

Fiindcă şi astăzi tu rămâi m0tivul care m`a schimbat `

Se vede în ochii ei că îl iubeşte `! :-x` || Se vede în ochii lui că doar pe ea o d0reşte `! =p~ || Se vede în ochii lor cum e să fii îndrăg0stit `! :-x` ||

Şi dacă ar fi să trec prin foc, pentru tine aş trece `!:-x` // Chiar dacă nimeni nu înţelege `! :-x //

Şi inima mea de copil îndrăg0stit, va fi a ta pentru t0tdeauna `! // Te iubesc `! :-x`

Şi dacă ar fi să trec prin foc, pentru tine aş trece `!:-x` // Chiar dacă nimeni nu înţelege `! :-x //

Nu poţi nega că te iubeşte `. =p~ iar tu îl adori `! =p~ :-xxxx` |

Cuvinte nu prea am `…! || Dar te am pe tinee `…! :-xxxx` ||

Îţi place când te priveşte `! Îţi place la nebunie când bate apropouri că te iubeşte `…! :-xxxx`

Mereu cu tine la bine şi rău `…! Tu ştii cel mai bine cum e sufletul meu `…! :-xxxx ~ Te iubesc `…! ~

Avem clipe împreună ce nu vrem să se termine `…! :-xxxx` =p

Cineva te simte `…! Cineva te alege `…Şii te va înţelege `…! Mereu…cineva te aşteaptă `…! Cineva te iartă `…! Cineva te acceptă.aşa.`! :-xxxx`

Pt mine esti singuru lucru care conteaza.singurul lucru care ma mai tine in viata.:X

:-xxx `! Să nu mă întrebi de ce lumea din jur nu mai e.`! În mintea mea. Acum trăieşti doar tu `! :-xxx ` =p~

. Printr`un sarut intens, doua inimi se unesc! Te iubesc!

` te-am ales` p Tne` :-x` pentru ca` tuu`...
  • 28 Aprilie 2012 11:30
    Deyyuuttzzaa a răspuns:
    Trebuie sa-mi pese mai mult de mine. Câteodata sa faci rau, aduce bine.
  • 7 Iulie 2012 17:20
    andreutalove a răspuns:
    1.Peste toate o sa trecem cu capul sus suntem una langa alta asta-i mai presusus 2.Indiferenta ta nu ma doare din contra sunt nepasatoare 3.Stiu ca a fost si cu tine, stiu c-a fost si cu altele dar el are o fata si fetita lui e cea mai importanta 4.Sunt o zana minunata cu bagheta fermecata ti-am luat mintile pe data.Tu fiind indragostit vraja nu ti-a reusit eu fiind o visatoare smecheria cea mai tare! Sper ca te-am putut ajuta! funda? happy
  • 7 Iulie 2012 17:27
    andreutalove a răspuns:
    1.Peste toata o sa trecem cu capul sus suntem una langa alta asta-i mai presus 2.Sunt o zana minunata cu bagheta fermecata ti-am luat mintile pe data.Tu fiind indragostit vraja nu ti-a reusit eu fiind o visatoare smecheria cea mai tare! 3.Pe o frunza de lalea iti trimit gurita mea si pe una de trifoi tu mi-o trimiti inapoi! 4.Indiferenta ta nu ma doare din contra ma face mai tare sunt nepasatoare! Sper ca te-am ajutat! Funda? happy
  • 7 Mai 2012 21:32
    iacobel a răspuns:
    1.Oamenii vin, raman, pleaca si nu-i poti judeca.Dar cand pleaca, pleaca cu o bucata din inima ta.2.Deschide ochii! timpul trece.Nu mai visa rumos ca realitatea-i rece.3.N-au ramas decat amintiri, tu te-ai schimbat.M-ai facut sa plang prea des, am renuntat.N-au ramas decat pozele pe care le-am pierdut, o data cu gandul ca mai de mult te-am avut.4. Aparentele inseala, un zambet nu se compara, tot ce e pe dinafara, inauntru te omoara.5.Nu e un vis si nici o fantezie.E ceea ce se numeste copilarie.Un episod din serialul vietii tale...Care contine clipe dulci, dar si amare.
  • 9 Decembrie 2012 17:59
    Emutzza a răspuns:
    Heyyy`, strange`ma in brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa`

0 sa-mi intelegi problemele la timpul` potrivit!

Imi pare rauu`, dar n`am pret! T simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`! tau aici...
  • 19 Iunie 2012 21:39
    PuffiiIssa a răspuns:
    Bebe meu love struck. sa stii ca nu glumesk. eu chiar te iubeskk love struck.puppy dog eyes