| maditzha a întrebat:

vreau si eu niste statusuri de dragoste prietenie gelozie invidie etc. Fundita pentru cele mai multe si frumoaste

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

• Imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt

Iti spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!

Sa ai grija cum t porti cu mine` daca` mai vrei s` tin la tine`! K sunt prea dulcee` cum m` port cu tine`, n`am aere ca sh tine`

Heyyy`, strange`ma in brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa`

0 sa-mi intelegi problemele la timpuu` potrivit!

Imi pare rauu`, dar n`am pret! T simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!

N`ai curaj s` ma lasi, s` traiesti fara mine`! K nu` poti s` respiri, atunci cand eu nu` sunt langa tine`!

M`am schimbat sh pot visa acum ! Nuu` mai vreauu` s` cer, voi obtine` oricum !

Sh nu`mi pasa d nimic! Imi traiesc viata dup` bunul meu plac

Frumusetea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.

Mi`e dor s` te privesc fara s` spun nimic . Mi`e dor s` numar secundele un pic cate`un pic

Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea sh`ai umplut doru` din inima mea

Nuu` mai visa frumos, realitatea este rece

Ne este d` ajuns acest sentiment ascuns, n tine uniti p amandoi sh suntem doar noi

De atat barfa m`am intoxicat, dar s` stii` ca 0muu` nebarfit e 0m ratat

Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`!

Eu nu` cred in tacere, nu` vreauu` s` taci!

Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` sh s` castigi !

În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă , iubită si amică . poate lumea crede că sunt sora ta mai mică , fără să stie că eu pentru tine sunt unică.

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

●Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar. ●

xD | invidia doare =). sunt prea tare b-) ! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

.Oricine are dreptul sa fie prost , dar unii abuzeaza de acest privilegiu` ! =]

.N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc ;X

.•[O faţă de [PRINŢESA] !
Un corp [INDECENT] !
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]!•

.Frumusetea nu` se masoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte ;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai saturat Să'ţi pui viaţa Ca o intrebare.
ţine Capul Sus, Chiar daca doare tare.• .

•De obicei,ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit ;]•

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu` , sh` daca e sa cad .
Ma voi ridica ! ]

.Decat sa le dau satisfactie .
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

. Ink` 0 data, iar sh din nou`, t` fac high cand tuu` t` simti low

Cand ai bani toti` sunt
"to family".

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma . voi fi cuminte '' . Te apasa acum constiinta care inca te mai minte . . Sh nu`i nimeni langa tine care sa te alinte .

Oare . Fara ea ai fii la fel ? Da oare . Fara ea te`ai simti altfel ? Caci daca e departe , nu te mai simti intreg . Spui : " Pune-o intr-o mie de fete ca tot pe ea 0 aleg.

Aud vorbe parsive despre Mine . Si continua barfa ! Da` cand ajunge la Mine barfa ;-x Isi cere scuze t_a_r_f_a.=]

Xx . [[`ti-ai Luat`o in cap`.
Ce`pacat`! .
Acum`esti mai de ***`. ! winking
. ce s`a intamplat`? surprise
ti-as fi spus`ca te`iubesc`.
da ***`. n`ar fi rimat`! ]]

• … pentru fanii mei un simplu Te-am pupat si la revedere!

;x .plang ιn hohote de ras . dαy єvєrydαy . αuzι bєy.[ !? ]. hey ! 'tє`n mortιι tєι.[ ]. ;x

ღ•°Iubeşcღ•°

Îţi aduci aminte de ea ?! .Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna ,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

Mi`e dor să te strâng în braţe,să te sărut.Mi`e dor să îmi vorbeşti ,mi e dor să te ascult!
• Iubire nu exista , exista doar creduli , iluzii si speranta , si visuri de nebuni . !
-Astazi de exemplu vreau sa pierd timpul , astazi nu te iubesc !
-Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.
- N`am crezut ca e normal s'ajungem si noi candva.la final
-Mi`e frica sa iubesc, dar sunt indragostita . Ce ironie !
-Dupa un altu`, tot un altu` vine ... Aceleasi replici , acelasi te iubesc . acelasi mi`e dor de tine , te doresc.
-Fara sa vreau,realizez cum imaginea ta,clara odata...Devine transparenta.
-Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut ...
-Da,e adevarat.Te-am vrut mult de tot,dar acum nu te mai vreau.
-Si te doare când vezi ca nu`mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.
-Oh all I ever wanted ,was to see you smiling
-Trecutul e istorie.Viitorul fantezie,iar prezentul trece zi cu zi.
- Ma uit la el nici macar nu imi pasa.poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca !
-Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.
-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
-Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt !
-Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.
-Lasa`te, lasa`te, lasa`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri.
-S`ar putea sa mai fi fost indragostita inainte , dar niciodata atat de tare . deseneaza`ma langa tine.
-stii nu esti ce`mi doream sa fii
-Te-am avut si te-am pierdut de atatea ori incat nu stiu daca ai fost vreodata pentru mine...
-As vrea sa te revad, si daca nu cer prea mult.Mi-ar placea sa imi vorbesti ca as vrea sa te ascult
-Sunt dimineti in care as vrea sa fii in preajma mea...dar cum nu esti .m`am trezit din nou degeaba.
-daca te intrebi ce mai fac,daca iubesc pe altcineva...sa stii ca incerc s-o fac.
-E mai greu decat a fost,si ai simtit pe pielea ta...Cum e sa-ti arate cand,o saruta-altcineva
-Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu ...Caci astfel nu am niciun viitor.si imi e greu.
- Traiesc înca din vise chiar daca multe dintre ele nu's permise !
-Nu-ntelegi, nu este bine , Sa te joci acum cu mine ! Nu stiu cum sa iti explic , Ca vorbele tale nu ma ating . :]
-Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primul pas . Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.
• M sincer tot ce-mi doresc,zambetul tau prietenesc.Cu toate ca n-am fost sincera,ti-am zis sincer '' Te iubesc!"

Nu mai da vorba mai departe.O să auzi ce nu vezi în fapte.Nu mai spune, într`un final.Tot ce auzi e confidenţial .

Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu indraznesti?

Parca o parte din tine încet se rupe, când vezi ca'n ochii ei se duc prea multe lupte !

Priveste-ma`n ochii să`ntelegi .sentimentele pe cαre nu ştiu să ţi ℓe spun

Nu'i aşa, puiule ? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine !

Sa nu iti fie frica In jocul asta sunt amanta , iubita ,si amica

Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !

Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat , e simplu`.

Hai sa mergem undeva sa uitam de tot in seara asta . Poate vreau sa fiu a ta , poate a altuia

● Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti.

# şi vei privi în ochii mei . eşti liber să crezi şi să simţi ce vrei

Poate acum nu ai chef nici să o bagi în seamă! dar dacă mâine dispare, ai să vezi ce mult înseamnă

Nu`ţi dOrii niciodată perfecţiiiunea ,exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc !

E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă.Şi poţi jura că nu e alta mai frumoasă

Pisii.nu fii speriată .dacă vroiam să ţi`l iau il luam de prima dată!

Fericirea mea e`n privirea ta şi orice aş face nu mă pot feri de ea :X

De câte ori văd o persoană că zămbeşte îmi amintesc că , acolo , undeva , el încă ma iubeşte

Spune repede ce vrei , acu`, hai! Dă-mi un motiv să-ţi dau ce n-ai

Funda, merit?

21 răspunsuri:
| Bemineever a răspuns:

Daca te doare inima du-te si bea "Vitamina DRAGOSTEA",Dragostea este ca o joaca in care trebuie sa stii cum si cind sa mergi,Pentru multi am fost un oarecare,da` pentru tine am fost cer, pamant, luna si soare! >big grin

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://atinyfirefly.blogspot.com/

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Claudiaeredit a răspuns:

* Tatal tau sigur e mafiot pentru ca tu esti o bomba.
* Hey sexy, drink pepsy?
* Prea dulce ca sa fiu light
* Mmmmm…ce vad ochii mei? Ce frumoasa si...

VEZI MAI MULTE STATUSURI AICI http://estatusuri.cabanova.com/

Sper sa iti placa *

| CamiiBăă a răspuns:

Sa nu iti fie frica de moarte, nu doare la fel ca viata.
Păr fals, unghii false, ţâţe siliconate. Şi voi fetelor vreţi un bărbat adevărat?
Respectaţi-vă părinţii. Ei au terminat şcoala fără Google şi Wikipedia.
Unul dintre cele mai frumoase cadouri, pe care ni le-a putut oferi viaţa a fost copilăria fără Internet!
E ciudat cum o persoana iti poate sfarima inima si tu il poti iubii in continuare cu toate bucatile ei sfarimate.

Dar-ar naiba dragoste in tine ca te tii numai de mine...
Fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta.
"Nu acum! mai apoi" - cea mai periculoasa boala, care mai devreme sau mai tarziu va ingropa toate visele tale impreuna cu tine.
Una din cele mai frumoase senzatii din lume este sa stii ca cineva este fericit multumita tie.
-Eu vreau ca noi sa murim in aceeasi zi! - Bunelule, INCETEAZA!
El: -nu trezi fiara din mine! Ea: - nu mi-e frica de burunduc!
Nu contrează cît de puţin durează un moment fericit, pentru ca amintirea acestuia durează toată viaţa!

Nu rîvni spre ideal... pentrucă cineva îţi adoră defectele.
Fata: Ce preferi, şatenele, brunetele, blodele sau roşcatele? Băiatul: Prefer să fie inteligentă!
Inourat... se prevad precipitatii sub forma de lacrimi.

| Adelina004 a răspuns:

Iubirea mereu raneste indiferent ce fel de iubire e!

| Ana1234567123 a răspuns:

Daca iubirea cere sacrificiisunt dispus/a sa îndur

| ReflexxD a răspuns:

1. Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali. – F. M. Dostoievski
2. Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu…. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva. – Rainer Maria Rilke
3. Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete. – Emil Cioran
4. Iubirea este cea mai inalta fericire la care poate ajunge omul, caci numai prin ea cunoaste ca el e mai mult decat el insusi, ca e una cu totul. – Rabindranath Tagore
5. A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie. – Antoine de Saint-Exupery
6. Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger. – Victor Hugo
7. Vrei sa fii iubit, iubeste! – Seneca
8. Iubirea este singura datorie pe care o cunosc. – Albert Camus
9. Intamplator, oricine poate iubi. – F. M. Dostoievski
10. Eu m-am nascut ca sa iubesc. – Sofocle
11. Iubeste putin cel ce poate spune prin cuvinte cat iubeste. – Dante Aligheri
12. Cauta iubirea cu inima, nu cu capul. – Mark Twain
13. Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate in care ne putem ajuta unul pe celalalt. – Euripide
14. Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor. – La Rochefocauld
15. Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
16. Dragostea arata omului cum ar trebui sa fie. – A. P. Cehov
17. Iubirea! Este aripa daruita de Dumnezeu sufletului pentru a urca la el. – Michelangelo Buonarotti
18. Iubirea este arhitectul universului. – Hesiod
19. Dragostea e ca focul, daca n-o intretii, se stinge. – M. I. Lermontov
20. O dragoste apusa e ca un vulcan, niciodata nu poti zice ca a trecut pericolul de a izbucni din nou. – Octavian Goga
21. Dragoste se cheama atunci cand viata ta se contopeste firesc cu cea a persoanei iubite, cand sufletul tau se impleteste strans cu al celuilalt? – Michel Zevaco
22. Trebuie sa cautam dragostea acolo unde suntem, chiar daca asta ne-ar costa ceasuri, zile, s aptamani de deceptii si tristetii. Caci in clipa in care pornim in cautarea iubirii, si ea porneste in intampinarea noastra. Si ne salveaza. – Paulo Coelho
23. Dragostea nu pune multe intrebari, deoarece, daca incepem sa gandim, incepe sa ne fie frica. E o frica inexplicabila, nu poate fi exprimata prin cuvinte. De aceea nu intrebi, faci. – Paulo Coelho
24. Te iubesc mult, cum n-am mai iubit niciodata, si tocmai de aceea plec, pentru ca, daca as ramane, visul s-ar transforma in realitate, in dorinta de a poseda, de a dori ca viata lui sa fie a mea. In fine, toate lucrurile care transforma dragostea in sclavie. E bine sa avem grija de ceea ce luam cu noi din viata. – Paulo Coelho
25. In toate povestile de dragoste exista intotdeauna ceva care ne apropie de eternitate si de esenta vietii, pentru ca povestile de dragoste contin toate tainele lumii. – Paulo Coelho
26. Dragostea poate fi o experienta mai inspaimantatoare decat aceea de a te afla fata in fata cu un arcas care tinteste inspre inima ta. – Paulo Coelho
27. Dragostea nu pune multe intrebari deoarece, daca incepem sa ne gandim, incepe sa ne fie frica, e o frica inexplicabila, nu poate fi exprimata prin cvinte, de aceea nu intrebi, ci faci. – Paulo Coelho
28. In definitiv, ce e dragostea decat o taina pe care o ascund indragostitii si o poarta in umbra, de frica luminii? Pasiunile fug de lumina – lumina le omoara. Indata ce taina se da pe fata, dragostea vestejeste, isi pierde fragezimea, vraja, devine ceva obisnuit, de toate zilele. – Mihail Drumes
29. Nutrea pentru ea o dragoste supusa, un sentiment aproape dumnezeiesc, pe care-l manifesta uitandu-se la dansa ca un caine credincios. – Emile Zola.
30. Indragiti dragostea. Ea face e femeie si pe barbat intregi. – Michel ZevacoDragostea e ca randunelele, poarta noroc casei unde se aciueaza. – Emile Zola
31. Dragostea e un stapan atat de placut de indurat. – Michel Zeaco
32. Nu mai trage cu ochiul, imi vei sageta inima. – Ionut Caragea
33. Am inceput cu-nceputul si am sfarsit in cuprinsul imbratisarilor tale. – Ionut Caragea
34. Cu timpul, aurul se schimba-n tinichea si dragostea ti se va parea lichea. – Ionut Caragea
35. Am renuntat la marginitul Eu, nemarginindu-ma-n tine. – Ionut Caragea
36. Uneori, dragostea te loveste ca un bumerang in moalele capului. – Ionut Caragea
37. Dragostea nu are nevoie de cuvinte, insa cuvintele au intotdeauna nevoi de dragoste. – Ionut Caragea
38. Daca as putea sa te ascund in palma sau intr-un buzunar la piept, n-as mai ramane niciodata corigent la capitolul dragoste. – Ionut Caragea
39. Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi. – Ionut Caragea
40. Dragostea este o fiara care sta toata viata la panda si te ucide atunci cand iubesti cel mai tare. – Ionut Caragea
41. Vom face dragoste in rime imbratisate, incrucisate, pana cand toate noptile vor fi albe. – Ionut Caragea
42. Dragostea: nebunie temporara ce poate fi vindecataprin casatorie. – Ambroise Bierce
43. Dragostea este poezia simturilor. – Honore de Balzac
44. Freamatul dragostei este benefic, dar sa nu fi framantat e si mai rau. – William Shakespeare
45. Un dram foarte mic de speranta este suficient pentru a cauza reaparitia dragostei. – Stendhal
46. Suntem doi si singuri, si-n loc de inima ne bate luna. – Nichita Stanescu
47. Dragostea care nu sfarseste la ofiterul starii civile are vicii de forma. – Liviu Rebreanu
48. O pereche de indragostiti traverseaza parcul, tinandu-se de mana, mai tarziu vor trece din nou pe aici, dar vor avea o alta expresie in ochi si un alt inteles in stransoarea mainilor lor, acum puritatea zorilor este in ei. – Jerome K. Jerome
49. Dragostea este ceata care se formeaza cu aburii suspinelor. – William Shakespeare
50. Dragostea nu este altceva decat numele pentru dorinta si cautarea intregului. – Aristophanes
Alte citate de dragoste:
51. Dragostea neimpartasita e ca o taiere de fierastrau in bustean uscat si se incheie cu ura si razbunare. – Tudor Arghezi
52. Asa e dragostea… un joc, un joc stupid, murdar si masluit… nu intri fara sa dai socoteala intr-un asemenea joc. – Camil Petrescu.
53. Dragostea este sfintenie plus sexualitate. – Emil Cioran
54. Dragostea este o poveste straveche, dar care este totdeauna noua. – Heinrich Heine
55. Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima. – Marcel Proust
56. Dragostea e un extaz; ne scoate din noi insine. – Miguel de Unamuno
57. Dragostea este o fiinta salbatica. Cand incercam sa o tinem in frau, ne distruge. Cand incercam sa o inchidem, ne inrobeste. Cand icnercam sa o intelegem, ne tulbura. – Paulo Coelho
58. Dragostea este primul lucru capabil sa schimbe total viata unei persoane de la o clipa a alta. – Paulo Coelho
59. Dragostea este cea mai puternica forta din univers. – Moliere
60. Dragostea curata si suspiciunea nu pot locui impreuna. – Alexandre Dumas
61. Dragostea este frumoasa tocmai pentru ca nu cunoaste nicio silnicie, e preferinta sincera. – Camil Petrescu
62. Dragostea este misterul intre doi oameni, nu asemanarea dintre ei. – John Fowles
63. Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima. – Marcel Proust
64. Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita. – Blaise Pascal
65. Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali. – F. M. Dostoievski
66. Toate pasiunile ne fac sa comitem greseli, dar dragostea ne face sa savarsim greselile cele mai ridicule. – la Tochefoucauld
67. Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta. – Emanuel Swedenborg
68. Dragostea este o poveste straveche, dar care este totdeauna noua. – Heinrich Heine
69. Sigur ca exista si dragoste la prima vedere, dar este intotdeauna bine sa mai aruncam si o a doua privire. – Necunoscut
70. Viata fata dragoste este o umbra a lucrurilor care ar putea fi. – Necunoscut
71. Dragostea se naste cu un suras, creste cu un sarut, si se termina cu o lacrima. – Necunoscut
72. Nu pot cunoaste adevarata dragoste, decat depasind-o. – Mircea Eliade
73. Poate ca Dumnezeu va dori sa cunosti multe persoane nepotrivite inainte de a cunoaste persoana potrivita, pentru ca, atunci cand o vei cunoaste in sfarsit, sa stii sa fii recunoscator. – Gabriel Garcia Marquez
74. Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
75. Putina dragoste seamana cu purin vin. Prea mult, si dintr-unul si din celalalt, il imbolnavesc pe om. – John Steinbeck
76. Dragostea este genul de copac ale carui fructe nu cresc pe crengi, ci la radacina. – Bruce Boyd
77. Un indragostit este iubit de toata omenirea. – Ralph Waldo Emerson
78. Odata, am tinut dragostea in palma mainii. Uite-i liniile. – John Weiners
79. Cel mai trist in dragoste este nu numai ca dragostea nu dureaza pentru totdeauna, dar ca si disperarea pe care o cauzeaza este usor data uitarii. – William Faulkner
80. Poate ca au avut dreptate cand au pus dragostea in carti; se prea poate ca ea sa nu poata exista in alta parte. – William Faulkner
81. Dragostea este o batalie, dragostea este un razboi; dragostea este o maturizare. – James Baldwin
82.Sentiment care vine in galop si dispare in varful picioarelor. – Tudor Musatescu
83. Dragostea – batai de inima pentru dureri de cap. – Tudor Musatescu
84. Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor. – la Rochefoucauld
85.Inima are taine pe care nicio ratiune nu le patrunde. – Guy de Maupassant
86.Nu conteaza atat de mult ce faci, ci cata dragoste pui in ceea ce faci. – Maica Tereza
87. Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta. – Emanuel Swedenborg
88.Omul are nevoie de dragoste. Viata fara duiosie si fara iubire nu e decat un mecanism uscat, scartaitor si sfasietor. – Victor Hugo
89. Poate ca pentru lume esti o singura persona, dar pentru o anumita persoana, esti intreaga lume. – Gabriel Garcia Marquez
90.Cand inima unui barbat este deprimata de atatea preocupari, ceata este imediat imprastiata in momentul in care apare o femeie. – John Gay
91. Un singur ceas de dragoste poate face cat viata intreaga. – Honore de Balzac
92.Intotdeauna exista ceva nebunie in dragoste. Dar intotdeauna exista ceva ratiune in nebunie. – Friedrich Nietzsche
93.Cand dragostea este in exces, nu ii aduce unui barbat nici onoruri, nici vreo avere. – Euripide
94. Orice dragoste care nu are la baza prietenia este ca un castel construit pe nisip. – Ella Wheeler Wilcox
95.Prietenia este cu siguranta cel mai bun pansament pentru durerile provocate de dragoste. – Jane Austen
96. Dragostea nu are nimic in comun cu ce te astepti sa primesti, ci cu ceea ce te astepti sa dai – adica totul. – Necunoscut
97. Dragostea construieste poduri acolo unde nu exista. – R. H. Delaney
98. Dragostea imatura spune ‘Te iubesc pentru ca am nevoie de tine’. Dragostea matura spune ‘Am nevoie de tine pentru ca te iubesc’. – Erich Fromm
99. Dragostea poate uneori sa fie magie. Dar magia poate fi uneori… doar o iluzie. – Javan
100. Dragostea inseamna sa nu trebuiasca sa iti ceri iertare niciodata. – Erich Segal
101.Nimic nu ia gustul din untul de arahide la fel ca iubirea neimpartasita. – Charles M. Schultz
102. Spune-mi cine te admira si te iubeste si iti voi spune ce fel de om esti. – Charles Augustin Sainte-Beauve
103.Nu exista deghizare care sa ascunda dragostea prea mult timp acolo unde exista sau sa o simuleze unde nu exista. – la Rochefoucauld
104.La atingerea dragostei oricine devine poet. – Platon
105.Singura anomalie este incapacitatea de a iubi. – Anais Nin
106. Fa toate lucrurile cu dragoste. – Og Mandino
107.Pretuieste dragostea e care o primesti mai mult decat orice. Va exista mult timp dupa ce sanatatea ta va disparea. – Og Mandino
108.Sentimentul de a fi iubit foarte mult de cineva iti da putere; sa iubesti foarte mult pe cineva iti da curaj. – Lao-Tzu
109.In momentul in care vei avea in inima ta acest lucru extraordinar numit dragoste si vei simti adancimea, incantarea si extazul ei, vei descoperi ca lumea s-a transformat pentru tine. – J. Krishnamurti
110. Exista o singura demnitate finala – dragostea. – Helen Hayes
111. Fericirea suprema in viata este convingerea ca suntem iubiti – iubiti pentru noi sau, mai curand, in ciuda noastra. – Victor Hugo
112.Viata fara dragoste este ca un copac fara flori sau fructe. – Kahlil Gibran
113. Unde exista dragoste, exista viata. – Mahatma Ghandi
114.Vei realiza cand vei privi inapoi asupa vietii tale ca momentele in care ai trait cu adevarat sunt acelea in care ai facut lucruri in spiritul dragostei. – Henry Drummond
115. Absenta este pentru dragoste ce este vantul pentru foc; o stinge pe cea slaba, o aprinde pe cea puternica. – Comte Debussy-Rabutin
116.Vai de cel a carui inima nu a invatat din tinerete sa spere, sa iubeasca si sa aiba incredere in viata. – Joseph Conrad
117.Prietenia duce foarte des la dragoste; dar dragostea la prietenie – niciodata. – Charles Caleb Colton
118.Simpatia formeaza prietenia; dar in dragoste exista un fel de antipatie, de pasiune opusa. Fiecare tinde sa fie celalalt si impreuna fac un intreg. – Samuel Taylor Coleridge
119. Uneori inima vede ce este invizibil pentru ochi. – H. Jackson Brown
120. Cea mai buna dovada a dragostei este increderea. – James Joyce
121.Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa, dar ea este frumoasa pentru ca o iubesti. – Necunoscut

| AndrewsSka a răspuns:

1000 sa te iubeasca
100 sa te doreasca
10 sa te vrea
1 sa te ia

| AndrewsSka a răspuns:

Imi spuneai ca ma iubesti, dar in final s-a dovedit a fi o minciuna.Acum eu sunt cu altul si tu stai si te uiti cu limba scoasa afara din gura.

| asdfghjkl a răspuns:

• Zambesc`! Nu regret`! Nu am gresit`.am iubit`! il iubesc:X si am simtit!`; x

:X`! [ Si cu toate astea stiu ca gresescblushing`Dar te iubesc la nebunieday dreaming` Fara tine sunt un nimeni`rolling eyes` /

Zambeste`! Tu esti tot Ce am mai bun`[]

Daca n`ai fi tu. mi-ar ramane gol sufletu! |

El nu sup0rtă să mă vadă plângând `! Îmi spune că sunt un înger, iar îngerii nu plâng `! :-x`

Şi inima mea de copil îndrăg0stit, va fi a ta pentru t0tdeauna `! // Te iubesc `! :-x`

Să ştii că te iubesc oricum, oricum ai fi `! :-x`.

Fiindcă şi astăzi tu rămâi m0tivul care m`a schimbat `

Se vede în ochii ei că îl iubeşte `! :-x` || Se vede în ochii lui că doar pe ea o d0reşte `! =p~ || Se vede în ochii lor cum e să fii îndrăg0stit `! :-x` ||

Şi dacă ar fi să trec prin foc, pentru tine aş trece `!:-x` // Chiar dacă nimeni nu înţelege `! :-x //

Şi inima mea de copil îndrăg0stit, va fi a ta pentru t0tdeauna `! // Te iubesc `! :-x`

Şi dacă ar fi să trec prin foc, pentru tine aş trece `!:-x` // Chiar dacă nimeni nu înţelege `! :-x //

Nu poţi nega că te iubeşte `. =p~ iar tu îl adori `! =p~ :-xxxx` |

Cuvinte nu prea am `…! || Dar te am pe tinee `…! :-xxxx` ||

Îţi place când te priveşte `! Îţi place la nebunie când bate apropouri că te iubeşte `…! :-xxxx`

Mereu cu tine la bine şi rău `…! Tu ştii cel mai bine cum e sufletul meu `…! :-xxxx ~ Te iubesc `…! ~

Avem clipe împreună ce nu vrem să se termine `…! :-xxxx` =p

Cineva te simte `…! Cineva te alege `…Şii te va înţelege `…! Mereu…cineva te aşteaptă `…! Cineva te iartă `…! Cineva te acceptă.aşa.`! :-xxxx`

Pt mine esti singuru lucru care conteaza.singurul lucru care ma mai tine in viata.:X

:-xxx `! Să nu mă întrebi de ce lumea din jur nu mai e.`! În mintea mea. Acum trăieşti doar tu `! :-xxx ` =p~

. Printr`un sarut intens, doua inimi se unesc! Te iubesc!

` te-am ales` p Tne` :-x` pentru ca` tuu` ` Erai Diferit` :]` ♡` Pt ca` :*` tu` Erai` ` Ceea` c mi-am dorit` ` ♡`. →` [ Te` iubesc` :-x` ]

#. oriunde as pleca Si oricat d departe.inima mea tot pentru` tine` va bate pentru` ca te iubesc... te voi purta in Suflet.in gand mereu ingeru` meu

Esti tot ce vreau, ce am visat, ce imi doresc
Nu-mi ajunge o viata sa-ti spun"te iubesc"

Ca in orice relatie am avut si bune si rele, dar ca cel mai frumos cuplu am trecut peste ele!

O iubire adevarata, nu se uita nicioadata

fără tine, sunt nimeni!

""Imi place chiar daca nu-mi gasesc unele cuvinte. Imi place cand spui : Te pup. Sa fii cuminte! ""

Niciodata n`ai uitat sa fi langa mine…Si eu voi fi mereu, la fel, langa tine :X

Vrei sa-ti spun ce gandesc?! n`am cum sa te mint.dar stii...sentimentele nu se spun.ele se simt

FuNdOi puppy dog eyes

| Deyyuuttzzaa a răspuns:

Trebuie sa-mi pese mai mult de mine. Câteodata sa faci rau, aduce bine.

| andreutalove a răspuns:

1.Peste toate o sa trecem cu capul sus suntem una langa alta asta-i mai presusus 2.Indiferenta ta nu ma doare din contra sunt nepasatoare 3.Stiu ca a fost si cu tine, stiu c-a fost si cu altele dar el are o fata si fetita lui e cea mai importanta 4.Sunt o zana minunata cu bagheta fermecata ti-am luat mintile pe data.Tu fiind indragostit vraja nu ti-a reusit eu fiind o visatoare smecheria cea mai tare! Sper ca te-am putut ajuta! funda? happy

| andreutalove a răspuns:

1.Peste toata o sa trecem cu capul sus suntem una langa alta asta-i mai presus 2.Sunt o zana minunata cu bagheta fermecata ti-am luat mintile pe data.Tu fiind indragostit vraja nu ti-a reusit eu fiind o visatoare smecheria cea mai tare! 3.Pe o frunza de lalea iti trimit gurita mea si pe una de trifoi tu mi-o trimiti inapoi! 4.Indiferenta ta nu ma doare din contra ma face mai tare sunt nepasatoare! Sper ca te-am ajutat! Funda? happy

| iacobel a răspuns:

1.Oamenii vin, raman, pleaca si nu-i poti judeca.Dar cand pleaca, pleaca cu o bucata din inima ta.2.Deschide ochii! timpul trece.Nu mai visa rumos ca realitatea-i rece.3.N-au ramas decat amintiri, tu te-ai schimbat.M-ai facut sa plang prea des, am renuntat.N-au ramas decat pozele pe care le-am pierdut, o data cu gandul ca mai de mult te-am avut.4. Aparentele inseala, un zambet nu se compara, tot ce e pe dinafara, inauntru te omoara.5.Nu e un vis si nici o fantezie.E ceea ce se numeste copilarie.Un episod din serialul vietii tale...Care contine clipe dulci, dar si amare.

| Emutzza a răspuns:

Heyyy`, strange`ma in brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa`

0 sa-mi intelegi problemele la timpul` potrivit!

Imi pare rauu`, dar n`am pret! T simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`! tau aici...

| PuffiiIssa a răspuns:

Bebe meu love struck. sa stii ca nu glumesk. eu chiar te iubeskk love struck.puppy dog eyes