| DannyDanny27 a întrebat:

Salut.Vi s-a intamplat vreodata sa faceti ceva si apoi sa simtiti ca ati mai facut acel lucru cu ceva timp in urma? Daca da, de ce?

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Da, mi se intampla sa am aceasta senzatie ocazional, se numeste deja-vu, iar cauzele ei nu sunt pe deplin clare. In general, mi se intampla atunci cand vorbesc cu o persoana sau cand ma plimb si sunt martor la diverse situatii sau aud diferite dialoguri. Am impresia ca am mai trait inainte acelasi episod sau ca m-am mai lovit de situatia respectiva.

| zurick a răspuns:

Se numește déjà vu.
http://en.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9j%C3%A0_vu
Și da mi s-a întâmplat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aproape tot timpul senzaţia că mi-e foame.
Poate pentru că n-am mâncat, cine ştie?
Mersi că mi-ai amintit, mă duc după nişte apă că îmi chiorăie maţele.

| byabubu a răspuns:

Mereu mi se intampla. De exemplu ascult o melodie noua si a doua oara mi se pare asa cunoscuta incat cred ca am mai auzit-o de multe ori inainte. Cred ca e ceva normal ( din moment ce toti simtim asta laughing ).