| Andrei277 a întrebat:

Salut voi daca ati avea de ales dintre facultatea de drept sau litere, ce ati alege? la anul termin filo, si habar nu am ce sa aleg, tot ma gandesc spre drept, sfaturi please

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a gasi de lucru ca profesor dupa terminarea facultatii este foarte mare, dar de a profesa in avocatura sau magistratura este una EXTREM de mica. big grin

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciun nici alta pentru ca fiecare are inclinatiile lui si se pricepe la alte lucruri, asta e doar alegerea ta

| Printesa10TM a răspuns:

Eu aleg dreptul. Doar nu ai vrea sa fii profesoara, nu?