| CurDeCal a întrebat:

Salut,Vreau niste metode de slabit acasă, Am 13 ani, înălțime 1.63 și sunt clasa a 7-a.
De 2 ani am inceput sa ma ingras, in acesti 2 ani am baut mult suc pepsi și am mancat multe dulciuri. Asa am ajuns sa am o burta mare, pioarele s au ingrasat, mi au crescut si sânii. Vreau si eu niste metode de slabit ca vine banchetul si nu vreau sa nu ma incapa niste pantaloni
Sunt baiat, am uitat sa specific
Scuzati numele.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pai nu mai bea sucuri, si dulciuri mananca mai putine, apoi nu manca mai mult de 3 mese pe zi, iar seara sa nu mananci inainte cu 2 ore sa te bagi la somn, ex. te vei culca la 10, dupa ora 8 sa nu mai mananci absolut nimic iar de baut numai apa!
Apoi mai poti sa-ti faci timp de putina miscare, alergare sau orice de vreo 5 ori pe saptamana intre 30 minute si 1 ora. Astea ar trebui sa ajute. Rezultate vei avea cam peste 1 luna! Bafta!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba-ti alimentatia.Nu mai manca dulciuri si nu mai bea sucuri care contin zahar. Poti avea probleme si cu glicemia.Degeaba ti-as da metode de slabit daca prioritatea ta sunt dulciurile.Chiar ca ai sa arati ca numele daca ai sa continui asa. Daca nu cumva semeni de acum.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat câte kg ai acum pentru a vedea dacă/cât este necesar să slăbeşti!

Poate revii cu detalii...

Toate cele bune!

| Anna121 a răspuns:

La varsta ta nu e indicat sa tii diete de capul tau, fara sa te consulte un medic. Incearca sa iti schimbi alimentatia. Renunta definitiv la sucurile acidulate, pastele fainoase, prajeli, fast-food, paine, dulciuri etc ci mananca multe fructe / legume. Bea multa apa, 2 litri pe zi si fa miscare cel putin 30 de minute zilnic : mergi pe jos, urca scari, alearga, fa un sport etc.

| CurDeCal explică:

Vă mulțumesc, Dorin e cont facut la panarama laughing