| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri despre parinti si despre cearta dintre noi cu parintii... daca ma intelegetihee heebig grin

9 răspunsuri:
| anusha a răspuns:

Partea a doua cu cearta dintre noi cu parintii nu am inteles ce ai vrut sa spui, dar iti pot da niste statusuri, maxime despre parinti:

Cei mai multi dintre noi ajungem parinti inainte de a inceta sa mai fim copii.
Copiii cuminti au, de regula, parinti cuminti.
De prea multe ori, parintii care n-au stiut de placeri din cauza trudei isi dau banii pe mana unor copii care stiu doar de placeri, dar nu vor sa stie de munca.
Parintii si sefii nu-i alegi niciodata.
"Daca parintii tai sunt chiar asa de prosti cum spui, cum se face ca tu ai iesit asa de destept?"
sper sa-ti fie de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii imi distruge fericire, nu ma lasa sa ma intilnesk cu un baiat mumos.Mai bine mor decit stiu ca o sa-mi distruga fericire.;( sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e... te inteleg ce vr sa sp
j eu am niste perintzi de mama mama mai bine mor decat sa stau ca ei.imi faq viata praf. n-am pic d libertate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as vrea deoarece si eu m-am certat cu parinti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama este cea mai scumpa persoana de pe pamint, este ingerul pazitor, este fiinta care niciodata nu ti-ar provoca vreun rau...doar mama te iubeste...si la greu alaturi iti este!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU stiu ce sa zic in legatura cu parintii...
mie imi ofera multa libertate.desi uneori imi zic iar nu am facut bine...de ce m'o lasat sa fac asta.straight face
intr'un fel e bine sa ii asculti. dar suntem copii inca si ni se pare ceva oribil sa fie tot timpu cu ochii pe noi, sa ne controleze...sa vb cu prietenii nostri sa afle cum suntem in realitate...
si eu vbeam app orice cu mama... dar a aparut un baiat la care ea tinea f mullt si isi dorea sa fiu cu el. pentru ca avea si pb.
dar e nu ma siimteam bine cu el.si de acolo am incetat sa mai vb cu mama.imi tot zicea ca is f schimbata.si am rugat'o sa nu imi mai reproseze nimic.pentru ca nu e adv...ca ea m-a facut sa ma schimb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic in legatura cu parintii?!
Mie imi ofera multa libertate.desi uneori imi zic iar nu am facut bine...de ce m'o lasat sa fac asta.straight face?
intr'un fel e bine sa ii asculti. dar suntem copii inca si ni se pare ceva oribil sa fie tot timpu cu ochii pe noi, sa ne controleze...sa vb cu prietenii nostri sa afle cum suntem in realitate...
si eu vorbeam aproape orice cu mama... dar a aparut un baiat la care ea tinea foarte mult si isi dorea sa fiu cu el. pentru ca avea si probleme.
Dar eu nu ma simteam bine cu el.si de acolo am incetat sa mai vb cu mama.imi tot zicea ca is f oarte schimbata.si am rugat'o sa nu imi mai reproseze nimic.pentru ca nu e adevarat...ca ea m-a facut sa ma schimb

| alexis2000 a răspuns:

Eu nj ce sa zic eu em foarte multa libertate si tot ce pot sa-ti spun este ca :incerca sa ii intelegi si pe ei nu-ti vor raul!

| 64456445 a răspuns:

Intradevar parinti unii parintzi nu-ti dau prea multa libertate, dar intr-un fel iti fac bine. va sp din propria experienta sa stiti mi s-a intamplat. tata cand afla ca, calc iar strab adica ca chiulesc d la scoala, numai invat isi dadea seama ca am prieten si nu-mi mai lasa libertatea ke o aveam in trecut mai mereu ma controla imi tinea morala si ma certa si mi-a facut un mare bine dabea acum realizez ca mi-a facut un bine... un ultimul timp i-am sp ca daca mai observa ca sunt schimbata sa inceapa din nou sa ma controleze ca sa numi strik viata ca daca am kalcat odata stramb o sai reprosez lui {dc nu ai avut grija de mine atunci cand nu trebuia sa fac asemenea greseala} dar p partea a 2 si p mine ma cam streseaza cate odata dar imi fac bine va pup