| skirlex a întrebat:

Salutare, am nevoie de un sfat, aseara am dansat cu o fata, si intre timp m-a vazut o alta fata care s-a suparat pe mine, mentionez ca mie imi place de cea care s-a suparat, ce mesaj sa ii trimit asa ca de 1 martie sa o impac, dau funda mare

Răspuns Câştigător
| Ciumpi35 a răspuns:

Spune-i că tânăra respectivă nu a însemnat nimic, a fost doar un dans. Privește partea bună: dacă s-a supărat înseamnă că ține la tine, deci ai șansewinking

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Asta inseamna lipsa de autocontrol. Poate ca te vei impaca cu cea pe care o placi; dar arunci la gunoi fata cu care ai dansat? Vezi tu, o mica neglijenta face un mare rau. Lucrurrile nu trebuiesc tratate cu usuratate; caci poate te vei impaca cu fata la care tii, dar in timpul acesta fata cu care ai dansat va suferi. Iti place sau nu, te-ai asezat intre ciocan si nicovala din pricina neglijentei tale. O fata sufera mai mult decat un baiat. Noi nu trebuie sa ne jucam cu inimile oamenilor. Nu oferi sperante desarte; caci asta ai facut cand ai dansat cu fata aceea. Si sa stii ca exista un Dumnezeu care va rasplati fiecaruia dupa faptele sale. De aceea eu zic sa te temi de El. Cauta sa fii placut inaintea Lui daca vrei ca sa te binecuvanteze. Si spun asta pentru ca fata cu care ai dansat este proprietatea lui Dumnezeu. Flirtul -in oricate feluri s-ar manifesta- este pacat.

| skirlex explică (pentru anonimg):

Fata cu care am dansat nici nu o Cunoșteam am văzut ca e drăguța si am invitat-o la dans nu are cum sa sufere fiindcă nici nu ne-am cunoscut bine

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Insista insista si iar insista

| marcar a răspuns:

Buna... Inteleg situatia ta...
Poti incerca sa-i explici printr-un mesaj ca aceea fata, a fost strict o partenera de dans... Si cere-ti scuze fata de ea, daca ea a crezut ca e altceva. Si ca tu o placi pe a ea... Daca sunteti din acelasi oras, incearca sa o inviti in oras, mai ales daca e 1 martie.