| CAMIOANIEEE a întrebat:

Am o problemă gravă...nu știu să vorbesc cu fetele, dacă încep o discuție...stau bibelou în fața lor,nici nu știu ce să răspund dacă mă întreabă ceva, stau blocat.Cum pot vorbi cu fetele? Cum mă comport cu ele?(nu vreau răspunsuri gen fii tu însăți).Vă mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| MaryyraM a răspuns:

Ok. Am inteles. Nu vrei sa fii tu insati deoarece te blochezi. Pai stai relaxat calmeaza-te. Nu iti trebuie lectii si teorie ca sa stii cum sa te comporti cu fetele. Le intrebi ce fac, ce au facut in vacanta...chestii din astea. Incearca sa te comporti la fel ca si cum ar fi baieti. Fetelor le plac baietii glumeti, vorbareti... nu care stau blocati, stana de piatra si sunt in pana de idei.

| CAMIOANIEEE explică (pentru MaryyraM):

Glumeț nu prea știu să fiu...restul am cam înțeles

| dewnew a răspuns:

Dupa ce ai scris par un baiat ok, inteligent dar chestia e ca nu ai incredere in tine, ceea ce am avut si eu. multa lume e timida sau emotiva dar incearca sa-si gaseasca putere sa treaca peste. Asa ca poti practica un sport care te va ajuta sa fi mai comunicativ, sau iti poti lua un animalut de companie... lucrurile astea chiar ajuta! Multa bafta si daca vrei sa mai vb da-mi un mesaj cu linkul fb-ului tau. happy

| Akie a răspuns:

Ce sugerez eu este sa te gandesti ca fetele nu sunt chiar bau-bau (majoritatea).
Incepe incet.un salut.un ce faci. apoi vei prinde curaj sa intretii si discutii mai lungi.
Trebuie sa fie vreo fata in fata careia nu te blochezi. Incearca sa-ti dai seama care este diferenta dintre ea, si celelalte..si atunci poate vei realiza care este motivul blocajului si vei trece peste el.