| David_Ant_1998 a întrebat:

Salutare Lume. Revin din nou cu o intrebare despre minecraf! Acum am rezolvat eroarea acea cu Java Virtual Machine dar am alta problema! Cand intru in minecraft ( fie pe singal player / multi player ) sta vreo 2-3 minute pornit jocul dupacare imi iese brusc din joc si apare desktopul! Ce sa fac cum sa rezolv asta!

Ps: Calculatorul meu nu e cine stie ce :
1 ruleaza 32 biti
2 procesor amd athlon
3 Windows xp professional 2002
4 service pack 3
5 placa video e mai mica de 512
6 (2) placute de rami; 512 fiecare
7 placa video radeon 9550

Deci ce sa fac? dau funda cui ma rezolva cu problema asta VA ROG DIN SUFLET

2 răspunsuri:
| casher a răspuns:

Ar trebui MINIM 1 GB pe ram. tu ai 512 MB, 1024 MB = 1 GB...(bine, in cazul tau e bine) eu am 4 GB pe ram. si ia-ti Intel Placa video ia-ti Intel Pentium cam atat

| minealex224 a răspuns:

Da force update sau ia-ti noul launcher
https://www.dropbox.com/......remium.jar

sau incearcasa joci o versiune mai mica de la 1.8 beta in sus