| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, minunati utilizatori ai acestui minunat site. Haideti sa ne imaginam ceva: Sunteti student/studenta in primul an la actorie si vi se da un rol intr-un film sau nu stiu, ceva important care va poate face cat de cat cunoscut si va poate aduce si o frumusica suma de bani. Ei bine, rolul respectiv presupune sa sarutati oe cineva (de sex opus, desigur). Pana aici totul e bine si frumos, bani, un pic de faima, pupaturi, tot tacamul. Partea proasta e ca voi nu ati avut inca primul sarut si vreti ca acesta sa fie special, nu asa hoc poc intr-un film cu un necunoscut/o necunoscuta. Ce faceti? Acceptati banii si restul in detrimentul magiei primului sarut sau renuntati la rol si asteptati in continuare magica clipa cand veti avea primul saruti.
Astept raspunsuri. V-am pupat.

9 răspunsuri:
| FashionKitty a răspuns:

Sincer ar avea mai mult sens sa refuzi rolul...intr-un fel. Sau daca ai deja prietena sa ai deja primul sarut inainte de a juca acel rol desi presupun ca pentru actori oricum e cam ciudat sa aiba partera sau chiar sotie si totusi sa aiba astfel de roluri si probabil de aia unii actori ajung impreuna, nu stiu, dar ca idee. Si oricum asta e doar teoretic vorbind. Pe un exemplu concret ar fi altfel si presupun ca judeci altfel lucrurile.
PS: Ce ironic mi se parea ca ai scris la final "v-am pupat" laughing (chiar daca nu era in sensul de mai sus)

| anonim_4396 explică (pentru FashionKitty):

Nici nu m-am gandit la asta. De fapt, nici nu stiu de ce am scris asta, ca nu prea-mi sta mie-n obicei sa pup oamenii.

| sappy a răspuns:

Accept partea materiala, as renunta doar daca ar fi vorba despre un partener de acelasi sex!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi o prostie sa renunti la un inceput de cariera promitor din astfel de motiv.

actoria e actorie, primul sarut e primul sarut

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Primul sarut e un căcat, trebuie sa fii destul de prost sa spui ca e ceva magic.
In orice caz, asta nu m-ar impiedica pe mine sa nu accept rolul. Pana la urma se poate spune ca e un "sarut special", nu oricine are ocazia sa se pupaciasca si sa primeasca bani pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Până la urmă nu vei fi ''tu'' cel care va avea parte de un sărut, ci personajul pe care-l interpretezi, corect?
Şi...e un sărut special. Nu toţi au parte de aşa ceva! Eu zic să profiţi de ofertă şi să o duci la capăt. Merită!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns. Nu-i vorba de mine, doar mi-am imaginat un posibil scenariu ce mi s-ar putea intampla.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok.
Cu drag! happy

| aninominatus a răspuns:

Dupa mine nu conteaza al catelea sarut il ai cu persoana iubita, nu cred ca asta ar trebui sa te impiedice sa ajungi mare actor laughingSucces!