| anonim_4396 a întrebat:

..Am nevoie urgent de niste raspunsuri,cum s-ar simti o fata pe care o placi,dar ea nu stie,sa ii urezi "Un Paste fericit"? As vrea sa stiu, daca ii ok...Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Una mai isteață s-ar simți jignită, în sensul că i-ai spus că e o...
Paște fericit... văcuțo!
Această sintagmă e una dintre cele mai nefericite din vorbirea românească și nimeni nu se gîndește să o facă eliminată.
Precum cacofoniile sau înjurăturile.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E doar o simpla urare potrivita in aceasta imprejurare. Nicicum, nici nu cred ca o sa-si aminteasca, e normal in perioada asta sa primesti urari si de la persoane pe care nu le stii asa bine.

| OldSoul a răspuns:

Cui ii pasa cum se simte?
Daca totusi iti pasa sa stii ca o sa se simta foarte bine.

| R0R0 a răspuns:

Se va simti bine.

Răspuns utilizator avertizat
| MeForeverAlone a răspuns:

Eu cred că nu e nicio problemă, chiar e foarte frumos din partea ta.
Însă am o întrebare: tu nu vrei ca ea să afle că o placi? Adică nu vrei să-i spui cumva? Su vrei doar să o iubești din umbră, să fie dragoste neîmpărtășită, unilaterală? Pentru că ar trebui să ai grijă să nu ți-o fure altul happy
Oricum, baftă Andrei!

| NH4OH a răspuns:

Cumva numărul tău se termină în 408?
Că și eu acum câteva minute sau nu mai știu am primit un mesaj de Paște de la unul pe care nu-l știu și care mi-a mai trimis mesaje înainte laughing.

| anonim_4396 explică (pentru NH4OH):

Nunulaughing))

| famrussu a răspuns:

Se simte ok cum sa zic.ea crede ca ii esti ca un amic/prieten si o ia ca un gest de prietenie.nimik mai multwinking

| GreierasPitic a răspuns:

Eu cred ca ar fi un inceput, ai putea sa-i urezi asta si sa profiti de moment astfel incat sa va cunoaateti mai bine si sa va apropiati. Mult succes!