| Kreisegger a întrebat:

Am o foarte mare problema, sunt obsedat de calculator cum dracu sa fac sa nu mai fiu asa obsedat de el, pur si simplu nu pot sa i rezist parca ma manipuleaza intr-un fel si eu normal sunt foarte greu manipulat in viata reala. Tot timpul cand vreau sa invat pentru scoala ma distrage ma atrage mi-am pierdut notele si mediile la scoala din cauza lui de la media generala 9 am ajuns la 7(stiu pare imposibil dar asa e) mi-am pierdut viata pur si simplu cum sa nu ma mai joc pe el, sunt constiient de ceea ce mi se intampla dar si atunci cand nu ma joc sau nu umblu pe el ma simt nesigur, am fost si la pshiologi dar degeaba.

Va rog din suflet ajutati-ma DAU FUNDA

Multumes frumos!

5 răspunsuri:
| FanulMeu a răspuns:

Pana nu vei vrea tu asta nu vei putea sa scapi de obsestie, gasesteti un grup de prieteni sau o prietena si stai cu ea cat mai mult. Am fost in aceeasi situatie ca tine si pentru cateva luni am fost foarte activ si am uitat de calculator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, bre! Esti viciat.Cauta un alt viciu si inlocuiete.l cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie CLAR sa-ti gasesti "eliberarea "GASINDU-TI (cu totul alte)hobby-uri, indeletniciri, pasiuni, preocupari...care sa nu AIBA, EVIDENT nici o legatura! cu calculatorul, mediul virtual...

| ajutor517 a răspuns:

Totul depinde de vointa ta! Eu iti sugerez sa pleci in vacanta 3 saptamani undeva unde nu ai calculator (sau nu ai timp sa-l folosesti) si cand te vei intoarce vei fi un om nou. De exemplu poti pleca la munte, la mare sau la tara.

| EglefinulZambaret420 a răspuns:

Stai linistit...gaseste-ti mai multe pasiuni si hobbiuri...acorda-e mai mult timp...si nu spun sa nu te joci.dar fii rezonabil...joaca-te cate doua ore sambata si duminica...si in primul rand stai calm...