| AnimeFan0905 a întrebat:

I-am spus unei colege ca o plac și am intrebat-o dacă vrea să fie prietena mea, dar ea a spus ca nu. Înainte să îi spun eram prieteni, vorbeam în fiecare zi, iar acum ma evita si nu vorbește cu mine. De ce?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Pentru ca ea te vedea doar ca pe un bun prieten, iar tu ai stricat prietenia cu ce i-ai spus. Acum e evident ca nu mai vrea sa mai discute cu tine ca si cum nimic nu s-a intamplat. Daca vorbea in continuare cu tine ca si pana acum, te intrebai de ce vorbeste ca inainte desi tu i-ai spus ce i-ai spus.