| Maxim96 a întrebat:

Sunt din Republica Moldova, am terminat gimnaziul in 2012 (clasa9 ) la mine in localiate(sunt de la tara). Anul acesta nu am invtatat din motiv de boala(un accident) si vreau sa fac studiile liceale in Romania si trebuie sa incep iarasi din clasa 9-a.Credeti ca are rost? Acum am 17, iar cand voi termina voi avea 21 de ani.Ma duc din motiv ca invatamantul in Romania e mai bun invatamantul fata de la noi si nu se i-a mita,oricum in Moldova trebuie sa plec la oras pentru a invata liceul, dar multi cumpara notele si pe mine nu ma satisface.Parintii ma sustin sa ma duc, numai ca eu stau cam la indoiala.Voi ce ziceti? Ce sfat i-mi puteti da?
Primeste funda cel care ma ajuta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și dacă ceilalți își cumpără notele și alte alea, care e problema ta, tu învață pentru tine.
Crezi că în România îți va fi mai ușor?
Nu ar fi trebuit să dai niște acte pentru a te înscrie, adică românii deja și-au ocupat locurile pe unde-au vrut.