| VOXaware a întrebat:

Salutari TPU.

Este vorba despre un roman in care se prezinta povestea unui tanar ce traieste un vis cat o viata (mai exact 23 de ani, cand, in vis, moare ucis), vis fantezist, plin de elemente fictive, precum vrajitori, demoni, ingeri, nimfomance s.a.
In primul volum se prezinta intamplarile apartinute visului si lumea mistica din "Pandora". Personajul principal se indragosteste de "fata din vis" nebuneste.
In cel de al doilea volum el incearca sa o caute pe respectiva domnisoara, in realitate, el crezand ca visul a fost un avant dat de Dumnezeu pentru a-l indemna sa isi caute dragostea, el avand o viata singuratica si descopera doua povesti distincte
- povestea fetei de care se indragosteste in realitate (Mina)
- povestea ingerului (Aya Ias, "fata din vis"). Se pare ca ingerul "pacatuise" pentru ca si ea se indragostise de baiat, asa ca facu efortul de a-i aduce lui o fata (Mina) de care sa aiba grija.
Se pare ca visul baiatului a fost prezentat in momentul nasterii, iar apoi reamintit de inger la varsta adolescentei, deci "pacatul" avusese loc inainte de nasterea lui, iar deci mai departe, Mina a fost adusa pe lume pentru acest baiat de catre inger (Mina fiind "nascuta din greseala", precum i-a spus lui).
Este un roman complicat in care se dau cap-in-cap trei povesti iar tema principala fiind cea a dragostei.

Desi nu am putut sa ma fac mai clar, am prezentat. cat mai pe scurt posibil, cuprinsul intamplarilor si faptelor prezentate in opera. Rugamintea mea este sa imi dati o idee de titlu. Simplu, corect? Dau funda imediat celui cu cea mai buna idee

1 răspuns:
| J0B0MAT a răspuns:

'Viata din vis','Mereu tu '