| Chachi a întrebat:

Salutarii! spuneti-mi va rog citeva statusuri despre viata, dezamagiri, prieteni..numai nu dragoste..vaa rog mult..multumesc!
dau funditaaahappy

4 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

~ Losing you is like living in a world without air... ~
~ Intr-o zi iti vei aminti de noi, Te vei gandi si vei dori sa dai timpu`-napoi, In zilele in care iti ceream iertarea, Iar tu imi spuneai,, Lasa vrajeala'' :-J~
~ Ea te iubea sincer si ar fi facut orice ca sa iti fie bine, Esti un prost ca n-ai apreciat ce ai avut langa tine! ~ ( la asta poti sa o '' personalizezi'', gen: Eu te iubeam sincer si as fi facut orice pentru tine... )
~ Stiu ca nu-ti pasa de mine, Mi-ai demonstrat destul~
~ Si regret fiecare clipa in care nu ti-am spus ca esti tot ce am mai bun si sa te strang in brate, Dar las` c-o fac acum ~
~ N-ai sa ma vezi plangand in urma ta, N-ai sa ma vezi venind cersindu-ti dragostea~
~ Asta e... Merg mai departe in pasi de tango~
~ Eu voi fi aceea care n-o sa-ti intoarca spatele~.
~ Doar perna stie cat am plans, Tu nu vei sti ca nu-ti voi spune, Tinand in brate perna strans, Tu nu vroiai sa stii de mine~
~ Vei mai iubi, asta o stiu, O stii si tu destul de bine, Eu sunt aici exemplu viu, Iubesc acum, dar nu pe tine~
~ Cel mai rau lucru e sa te simti in plus acolo, undeva, candva, tu erai totul~
~ Imi pare rau ca nu ti-am aratat cat te-am iubit, Poate cu ea esti mult mai fericit~
Sper ca te-am ajutat si nu mai fii trista/ suparata. Tine minte 3 cuvin, Viata merge inainte :*

___[]~[:*]~ CeI care ma critica si Ma invidiaza ~[]~___Vor doar sa ma scHimBe___PenTru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata [!]~[:*]~[]___

xD | invidia doare =). sunt prea tare b-)! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE]. =X

. Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu`! =]

. N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc; X

.•[O faţă de [PRINŢESA]!
Un corp [INDECENT]!
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]!•

. Frumusetea nu` se masoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai saturat Să'ţi pui viaţa Ca o intrebare.
ţine Capul Sus, Chiar daca doare tare.•.

•De obicei, ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit;]•

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu`, sh` daca e sa cad.
Ma voi ridica! ]

. Decat sa le dau satisfactie.
Celor ce vor sa ma vada cazand!
Mai bine. ma daram singura;]
Sh`o sa cad razand! =]

. Inca o data, iar sh din nou`, t` fac high cand tuu` t` simti low

Cand ai bani toti` sunt
"to family".

Tare Si Chiar Foarte dulce "

♦Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca u nu iubesti

♦Decat in rai sinGura mai bine in iad cu prietenii

♦M`ai avut…M`ai pierdut…Acum ma vrei…Nu se mai poate…Oricare va fi `EA`, Nu va purta amprenta mea :X

♦Mai e putin, mai e un pic. Pana la marele nimic. Mai e o clipa sau un ceas. Din tot ce-a fost si-a mai ramas

♦Are tinute la moda si pielea creola, un parfum mult strident si un corp indecent Buze umflate si forme bombate, Vrea in masini cu baieti de-aia fini

♦Tee`iubesc pana la cer `. Eu st fetita Ta`. iar. esti Baiatul meu dee` cartierr :

♦""?•°Exteriorul nu conteaza la fel de mult ca interiorul, asa ca, pentru a deveni o tipa cu atitudine, e important sa iti placa ce vezi atunci cand te uiti in oglinda!?•°""

♦Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa stii ca-i doar o incercare trecatoare

♦Nu suporti cand ma vezi vorbind cu altu` Simti cum pulsul iar iti creste …Nu mai ai ce sa repari

•Nu te supara daca l`ai vazut cu vreuna vreodata La dracu` fata tu esti cea mai importanta•»•»

» •"mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva… •?-+ •»

• Mobilu` pe silent. E? ti derbedeu. Iar le-ai dat la târfele alea numarul` tau.
• Telefonu` suna întruna dar mai bine îl închid, noaptea asta e speciala, nu vreau sa o stric.
• Sa gustam din vin pu? in, sa uitam cum ne cheama? i de unde venim
• Ai vrea sa vezi zâmbetul meu în fiecare diminea? a,? i sa fiu mereu la fel de iubarea? a.
• Nu mai vreau sa te vad niciodata, m-ai demoralizat pentru ultima data.
• Nu exista fum fara foc, privirile sunt atente... pissy, pe tricou? i-am lasat ni? te amprente.
• Te combini cu urâte ca sa-? i? ina de urât.
• Sunt amintirile mele. 0 regrete, numai belele.
• Toata noapte n-am dormit, cu nebunu m-am iubit.
• E doar sfâr? itul capitolului, începutul urmatorului.
• Se întâmpla câteodata, fumând? igarea la fereastra, de mâna un baiat? i-o fata, îmi amintesc iubirea noastra.
• Râd când te vad plângând, dar nu rezist prea mult? i eu plâng, te iau în bra? e? i te strâng... te strâng de gât.
• O ard în mod bizar, cu bomba-n buzunar, cu stilul meu murdar, va *** în gura iar.
• Sunt patima? a? i to? i baie? ii sa ma aibe-ar vrea, dar nu au? ansa caci eu mereu voi fi numai a ta.
• Ma ajuta, ma îndruma sa fac doar lucruri bune. Nu l-a? lasa, nu l-a? schimba pentru nimic in lume.
• Eu îmi *** via? a, via? a ma **** pe mine, suntem un cuplu fericit? i ne sim? im bine.
• Nu te-a? schimba cu nimeni? i nimic, pentru mine tu e? ti tot, altceva n-am ce sa zic.
• Acum nu mai e cum era. Acum e puternica,? tie ce vrea.
• Iar atunci când noi poate n-o sa mai fim, lasa coniacul sa curga, da-ne o? igara? i sa ne-amintim, de clipele care au fost? i nu revin, lasa pe masa o scrumiera? i un pahar de vin.
• Sa nu crezi ca petele se? terg u? or din sufletul meu. Sunt clipe pe care nu le pot uita. Ciudat? ie î? i spuneam ca e? ti clipa mea.
• Zâmbete-n exces. N-avem nici un motiv serios de stres.
• Îmi place când te risti. Îmi place cum te misti.
• Domnisoara te rog nu grabi pasu`, lasa bassu` sa te miste, începe balansu`.
• Si nu stiu ce sa mai spun. Se vede clar ca îmi lipsesti, si îmi vine sa mor ca tu nu mai esti!
• Si n-ai sa ma mai vezi ca ma plâng, n-ai sa mai vezi ca ma ascund. Sunt pur si simplu ceea ce sunt! Si înca o data iert... dar nu uit.
• Nu ma intereseaza ca lumea vorbe? te. Oricum ei se întreaba "de ce ea zâmbe? te?".
• Odata de ma saru? i, toata via? a nu ma ui? i, cât e? ti tu de? mecherit, ca mine n-ai întâlnit.
• Era o copila cândva. Acum gânde? te altfel pu? toaica.
• Tocurile au fost facute pentru ca femeia sa calce lumea în picioare. Într-un mod elegant.
• Fara griji? i fara gânduri rele, toata lumea e pe caterinca? i se vede.
• Am uitat ce? i-am spus? i cum era înainte. N-am uitat sa te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte.
• Eu sunt fata care te-a scos din min? i. Cea mai rea dintre fetele cumin? i.
• N-are rost sa te prefaci? tim ca ne vrei,? tim ca ne placi.
• Hai baiete ca sa bem pu? in vermut? i sa ne iubim mai mult.
• Ne certam dar apoi ne împacam, î? i gre? esc? i ma ier? i, te sarut? i-apoi uitam

Am o mie de defecte in fata unor proasete care se cred perfecte...

Tu poti sa mori prost, eu incerc sa invat din mers, poate viata nu are rost, dar ce frumos sa-i dai un sens

Satula de tine, satula de noi.stai, nu pleca! Intoarce`te, ia si trecutu` si plecati amandoi!

Si ma barfesti de parca nu ai loc de mine. si. ti arat ****' ca asta e tot ce faci tu bine

priveste`ne cu interes, adanc in ochi, sa vezi rabdarea cu care ne uitam fix asteptand sa crapi

Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu’ de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da’ trece • Si-o iau de la inceput

Avantajul fetelor inteligente este ca pot face pe proastele de cate ori vor

| Chachi explică (pentru Đϋffγ):

Ohh...multumesc mult!

| Đϋffγ a răspuns (pentru Chachi):

Nu ai pentru ce happy

| Zenithf a răspuns:

Viata ii ca parul din c...
Scurta, si plina de rahat.