| Alexutza_5599 a întrebat:

Scrieti 3 sensuri are cuvantului polisemantic "fir"! plz:X fundita:X

Răspuns Câştigător
| wildstrawberry a răspuns:

Fir de par, firul vietii, fir de ata, fir de iarba.cam atat, sper sa-ti fi fost de ajutor

12 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Hmm... merge in contexte gen: firul vietii, firul de iarba, firul problemei laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fir de par; firul vietii; fir-cablu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fir de nisip, fir de telefon, fir de ata de par de iarba... mai sunt destule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms foarte mult id meu este maryus_vedeta_nr1 putem convorbihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fir de ata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiusad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrieti 3 sensuri ale cuv ata va imlor

| denizza a răspuns:

Firul discutiei, a face firul in patru, fir de par, fir de aur, ...restul is mai sustonguetonguesper ca ti-am fost de ajutorbig grin fundita?hee heewinking

| Coshmina a răspuns:

Eu am nevoie la verbul polisematic a sta, de toate sensurile

| Mitricel_Dennis_2000 a răspuns:

Fir de ață fir de par, fir de iarbă și firul vieții

| stefystefy79 a răspuns:

Fir de par de telefon fire de om fir de busuioc fir de apa de ata firul vietii despica firul in patru

| AnutzaMariutza99 a răspuns:

Fir de ata