| bombo9 a întrebat:

Scrieti-mi si mie statusuri pentru prieteni falsi...
Daca stiti!

Răspuns Câştigător
| SufletDeCopil a răspuns:

1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
3. In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt. iar daca nu-ti convine nu ma plang.
5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.
8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→
10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezentawinking
11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
15. E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
Sper sa-ti di placut kisskisskisslove struck

100 răspunsuri:
| andrii172 a răspuns:

Ca sa nai prieteni falsi trebu sa ai minte

| georgy_1728 a răspuns:

Prieteni adevarati se intorc dar cei falsi uita de tine...

| Claudiu371 a răspuns:

Prietenii vin și plecă odata cu bani!?‍♂️

| Rebeca_Ligia_1997 a răspuns:

NU am nevoie de prieteni flasi

| Zarescu_Robert_1997 a răspuns:

Cand ai bani si detuate sunt langa tine iar cand nu ai te lasa balta

| Maddy_Maddutza_1996 a răspuns:

Un prieten fals cand ie cu tin barfeste p alti. imiagineazatii cand ie cu altii te barfeste sh pe tine...

| Berfela_Amalia_1998 a răspuns:

Acum mi-ai aratat cat esti de Falsa;-j. De azi incolo, de tine numai imi pasa. Si spuneai ca imi esti prietena. Acum se vede cat de mult

| DeDeLix_1077 a răspuns:

Vrei sa respir doar pentru tine, sa te port mereu in gand.

| Sascau_Cosmin_1994 a răspuns:

Dintrr-o 1000 de prieteni 900 m-au vandut si acum cand au probleme vin la miene sa ii ajut.sad