| AlexMAV a întrebat:

Se apropie 8 martie. In clasa la mine sunt 11 fete si 9 baieti, ce am putea sa le luam? Sa punemi toti baietii bani si sa le luam ceva. Ceva idei? FUNDA!

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Le dati martisor de 1 martie. Acuma vrei si de 8 martie! oricum nu sunt mame! - bine ca nu vrei sa le oferiti o calatorie in Hawaii - ia-le martisor de 1 martie si gata!

| darrio2007 a răspuns:

Mai intai este 1 Martie.Atunci se dau, simbolic, martisoare fetelor din clasa. Eventual si o floare.8 Martie este Ziua Mamei.Si nu cred ca ai colege mame in clasa.

| T0T a răspuns:

Un martisor. Asta daca ai chef sa iti irosesti banii.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

De ce vreti sa le luati ceva?
Cand eram la scoala, baietii cumparau martisoare din alea la 50 de bani si ni le dadeau ca sa se simta speciali. Dar de multe ori faceau asta din obligatie si sa nu rada altii de ei zicand "Uite-l ba si pe asta, nu e in stare sa dea 5 lei pentru niste martisoare si sa induioseze duduia". Fetele nu sunt impresionate de asta, cel putin eu nu sunt, tot timpul le-am aruncat la gunoi.
Si pe 8 martie e ziua mamei, nu vad de ce le-ati lua ceva atunci.

| gabriel87000 a răspuns:

Pai la noi pe vremea noastra se dadea o ciocolata si un martisor la baieti iar la fete flori, ciocolata si un martisor

| Ciumpi35 a răspuns:

Un balon.

| AlexMAV explică:

Am uitat sa precizez ca-s din Suceava si la noi pe 1 martie fetele ne servesc si pe 8 noi! happy

| ℓยкค a răspuns:

Pot fi oferite accesorii precum brățări sau cercei, se mai poate da și ciocolată, însă, la fel de ușor se poate apela și la clasicul mărțișor.