| Xulescu006 a întrebat:

So, asta nu e chiar o intrebare, dar aveam chef sa scriu despre esecul meu amoros laughing). In urma cu 9 luni, aveam sa-mi intalnesc obsesia. L-am vazut prima data, a doua oara, i-am cautat nume prin prietenii comuni, si de atunci ma holbez efectiv la pozele lui, zicandu mi ca e urat laughing si cum de m am pricopsit cu el. Nu l am vazut cateva zile, si "am pus ochii pe alt baiat", nefiind ceva serios, doar le apreciam calitatile. Ala m a dezamagit si am ajuns tot la obsesia aia inalta, slaba si cu ochi minunati, acoperiti de ochelari(fara ei arata oribil, dar ziceam ca o sa ma obisnuiesc asa cum arata).
Am comunicat fix un cuvant cu el, imi placea vocea lui.
Acum 3 luni, vad ca ii da una "love" la poza, am zis c am dat de dracu'. Erau impreuna laughing. Nu mi parea nici rau, nici bine. Ziceam c o sa l astept. Filosofal.
De atunci, astept o cearta intre ei, dar apoi, spun ca nu s eu sanatoasa, si sa i las in pace. La inceput o criticam pe biata fata, fiindca avea kilograme in plus(plus)+++++(inca s rea sad ), avea tencuiala pe toata fata, iar ultimul, media cu care a intrat in liceu, un criteriu eliminatoriu pentru mine (era): numai pentru ca eu intrasem la un liceu de prestigiu, impreuna cu el, iar ea acolo unde...stiti voi, jos, jos, jos. Toate ma faceau sa o critic, dar acum simt o apreciere pentru ea.
Exista totusi o intrebare.
M-am maturizat oare?
Nu e nevoie sa cititi tot, nici nu stiu daca se va publica ceea ce tocmai am scris, doar am vrut sa impart o bucatica din "suferinta mea". Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Moƒo a răspuns:

Bro.
Esti tacanita si imi place :-)). Cat despre ceea ce tu ai dorit sa obtii si alta a obtinut e o nimica toata. Baieti si fete sunt pe toate drumurile. Cat despre modul tau de a critica, gen Tanti Maria de la tara, a fost putin copilaresc. Maturitatea este atunci cand pui pur si simplu stop si nu iti mai pasa si te uiti in alta parte cand vine vorba de asa ceva. Fiecare avem gusturi diferite, retine.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu te-ai maturizat pentru ca simti o apreciere pentru ea. Nu ar trebui nici sa simti apreciere, nici depreciere pentru ea.

Maturitatea vine in momentul in care realizezi ca axandu-te pe calitatile ei negative nu iti aduci niciun beneficiu tie si ca nu are rost sa pierzi timpul holbandu-te la ea si criticand-o, pentru ca nu vei schimba nimic. Iar adevarata maturitate apare in momentul in care ai suficienta disciplina sa faci chestia asta.

| Xulescu006 explică:

M-ai "cucerit" cu "tacanita", mi s-a mai spus laughing, dar poate am eu un fel mai dramatic de a povesti. In rest, apreciez si o sa urmez sfaturi, desi uneori sunt cam impulsiva si nu mai tin cont de nimic.