| sandumirel98 a întrebat:

Spuneți-mi un status sau un citat care v-a mișcat sau in care vă regăsiți!

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

" Nimeni nu ramane virgin, viata ne... pe toti"

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Ti-as spune singurele vorbe care m-au atins in viata asta, si m-au facut sa inteleg un lucru foarte important dar nu le-ai intelege oricum.

| sandumirel98 explică (pentru MarianWLF):

Păi spune

| sandumirel98 explică (pentru MarianWLF):

Nu toată lumea este inaptă, există și persoane cu un coeficient de înțelegere și inteligență mai mare decât crezi tu!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

"Sunt un om sfarsit pentru ca m-am apucat de prea multe lucuri si nu mai sunt nimic pentru ca am vrut sa fiu totul!" Cu citatul asta se termina cartea scrisa de Giovanni Papini, "Un om sfarsit".
Si cand pui un citat pe facebook sau chiar un status, trebuie sa ai habar despre ce vrea sa zica autorul, sa stii in ce context a folosit, nu poti sa postezi ceva alandala.
Si nu mai posta chestii doar ca sa pari inteligent, ci din contra esti penibil. Vrei si tu sa te remarci cu ceva, dar nu stii cum sau cel mai grav, cu ce, asa ca furi texte pe care le-au spus altii, ce presupui ca ar fi inteligente, doar ca sa pari superior in fata celorlalti. Nu. Esti doar un imbecil, iar daca te pun sa dezvolti un anumit citat, o iei pe aratura.

| stefyy234 a răspuns:

Cel mai interesant lucru este sa te intorci intr-un loc neschimbat, doar pentru a vedea cat de mult te-ai schimbat tu.

| EyulDew a răspuns:

Niste statusuri care mi s-au parut interesante ar fi:,, In mijlocul rasului inima poate fi mahnita'';,, Intre un trecut dureros si un viitor nesigur exista neclintita speranta'';,, Cand toti iti vor binele nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!'' Atat imi aduc aminte pe momentwinking