| MihaelaPupacioasaaa a întrebat:

Stari de facebokk. ( statusuri ). sunt indragostita de un baiat si el are prietenaa.! vreau sa pun ceva pe fb. stie ca il plac. am vorbit si cu el. hai va rog sad

5 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Daca are prietena, lasa-l. Daca te-ar fi placut ar fi lasat-o. Nu cred ca ti-ar conveni ca cineva care e 'indragostit' de tine sa se bage in relatie cu prietenul tau.
Se mai intampla, avem o viata inainte.

| andreeadenisa22 a răspuns:

Iti place de cineva si trebuie anunti tot facebook-ul prin statusuri? Sau crezi ca daca pui acele statusuri isi va lasa prietena pentru tine?

| MihaelaPupacioasaaa explică (pentru andreeadenisa22):

Da. hai nu te baga daca nu ai raspunsuri. :*

| andreeadenisa22 a răspuns (pentru MihaelaPupacioasaaa):

Marsi ma! De ce ai mai pus intrebarea?
Fiecare are dreptul sa-si expuna punctul de vedere.

| InnaArkane a răspuns:

Triste:
Niciodata nu vei mai putea intoarce timpul, nu-mi vei vedea chipul, nu vei intelege de ce m-ai pierdut, cand tu, de fapt, nu m-ai avut.

Inima mea plange si nu vreau sa vada. Nu vreau sa vada pentru ca nu intelege. Cum a trecut timpul si mie tot nu-mi trece.

Primul sarut nu se uita niciodata! Asa mi-ai spus, dar tu l-ai uitat de mult!

Visele sunt ruinate, s-a cam dus speranta. De aceea nu voi mai iubi, ca sa nu-mi complic viata!

Doi ochi plini de lacrimi. Un zambet fara farmec. O inima singura si o viata fara rost. Asa sunt eu fara tine. Imi lipsesti tare mult. Fara dragoste suntem orfani de toate, fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid!

E greu de crezut... Dar nu mai e la fel... Inima mea a incetat sa mai bata pentru el.

Rau cu rau, dar mai rau e fara rau. Cine l-ar putea inlocui pe dobitocul tau!?

Aduţi aminte kilometri şi distantă. Aduţi aminte că trăiam ca să mai prindem o dimineaţa împreună. Aduţi aminte de lună, când o priveam prin geam, cum mă tineai de mână. Aduţi aminte când plangeai şi ţi-am promis că o să fie bine. Şi-a fost bine aşa cum ţi-am promis!

Niciodata sa nu frangi inima cuiva care te iubeste cu toata fiinta sa! Aminteste-ti cat de mult ai suferit si tu din iubire…
Se spune ca te indragostesti cu adevarat o singura data. Nu cred ca e adevarat pentru ca eu de cate ori ma uit in ochii tai ma indragostesc iar si iar.
Povestile de iubire adevarate nu au sfarsit fericit, pentru ca povestile de iubire adevarate nu au sfarsit…
Niciodata sa nu tii pe cineva de mana, daca ai de gand sa-i frangi inima.
Fericire…e un cuvant sublim…iubirea inseamna o avere, o dragoste, dar totodata si durere. Iubirea poate fi frumoasa dar si furtunoasa.
Dragostea nu este numai flori, zambete, iubire, ci inseamna si lacrimi, dorinta, pasiune si de aceea putini au privilegiul de a-i descoperi puterea.
Nu incerca sa gasesti iubirea absoluta, pentru ca nu exista. Totul este relativ pe lumea asta, pana si iubirea…
Nu exista nimic, nici macar pe jumatate, atat de dulce in viataDecat visul de iubire al unui tanar
Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!

Sa nu ma intrebi iubitul meu,
In lipsa ta daca mi-e greu,
Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,
Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,
Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,
Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,
Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,
Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,
Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,
Si suferinta si tristetea,
Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,
Nici daca am cunoscut iubirea,
Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,
In jur de pot sa mai privesc,
Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,
Nici daca vad pe cer ca-i soare,
Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,
Frumosul meu cu suflet bland,
La orce-ai vrut sau vrei sa stii,
Raspunsuri, inger vei primi,
In lipsa ta mi-e greu iubire,
Iubesc, traiesc an amintire,
De chipul tau imi este dor,
Eu fara tine vreau sa....mor,
In noapte lacrima-mi ascund,
De dragul tau iubire pling,
Cu tine-n gand adorm cu greu,
In vis apari mereu mereu,
Cei frumusetea? chipul tau,
Cei suferinta? dorul meu,
Cei tristetea? viata mea,
De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,
Ca am putut sa te cunosc,
Sa te ating suflet frumos,
Si am putut sa-ti simt iubirea,
Si am aflat ce-i fericirea,
Daca zimbesc o fac prin lacrimi,
Daca privesc nu-s ochii mei,
Ca nu mai am lumina inger,
De cand te-ai departat de ei,
Nu stiu, nu vad daca e soare,
Nimic acum nu are rost,
Secunda fara tine doare,
A fost frumos, frumos... a fost!

Poate ceva mai multe detalii? Nu am stiut ce fel de statusuri vrei asa ca...